АКТУАЛЬНО

Львів’янам презентували альманах з нагоди 150-ліття блаженного священномученика Климентія Шептицького

Середа, 20 листопада 2019, 10:56
У Львівському музеї історії релігії за участю архиєпископа і митрополита Львівського Ігоря Возьняка відбулася презентація альманаху «Блаженний Климентій Шептицький», присвяченого 150-літньому ювілею священномученика.

Альманах видав і презентував  Інститут релігієзнавства, що є філією Львівського музею історії релігії. Як повідомляють організатори, у  збірнику вміщено статті, які висвітлюють світський, чернечий і тюремний періоди життя Климентія Шептицького. До створення видання долучилися отці Юстин Бойко і Севастьян Дмитрух, науковці Іван Матковський, Олег Проців, Руслана Бубряк, Олександра Киричук, Галина Стернюк.

Завдання укладачів – донести і показати молодому поколінню, яке виросло в незалежній Україні, але «побачило весь моральний упадок нуворишів-скоробагатьків і фальшиву релігійність посттоталітарних політичних діячів, чистий і святий зразок благородної людини, яка б своїм подвижництвом, своєю працею, своїм праведним життям і навіть своєю мученицькою смертю стала світочем та основою, на якій можна відбудувати релігійне і духовно-національне життя», – наголосив у своїй статті до альманаху «Великий святий Української Греко-Католицької Церкви архимандрит Климентій Шептицький» отець Севастьян Дмитрух.

Презентація альманаху відбулась у великій виставковій залі Львівського музею історії релігії, де працює виставка «Граф у монашому каптурі. Блаженний отець Климентій Шептицький».

Участь у презентації взяли: архиєпископ і митрополит Львівський Ігор Возьняк , керівник Постуляційного центру монастирів Студійського уставу єрм. Юстин Бойко,  автор першої «Біографії о. Климентія Шептицького» доктор Іван Матковський,  духовенство, монашество, працівники Музею та інших наукових інституцій.

У вітальному слові Львівський митрополит висловив слова вдячності представникам музею за систематичну працю над поширенням інформації про о. Климентія впродовж усього ювілейного року, яка вже вийшла далеко за межі Західної України.

Голова координаційної ради з питань ювілейного святкування року Климентія Шептицького о. Юстин Бойко подякував усім причетним працівникам музею до пам’ятних заходів, присвячених Шептицькому. «Я думаю, що цей рік усім нам допоміг більше пізнати постать о. Климентія Шептицького. Наш митрополит недавно, у час міжнародної конференції, яка проходила у бібліотеці Стефаника, дуже слушно зауважив, що о. Климентій є основним ключем до розуміння постаті свого рідного брата праведного Митрополита Андрея Шептицького», – сказав о. Юстин. Про це також говорить і патріарх Йосиф, який, пишучи життєпис митрополита Андрея, окремий розділ присвячує о. Климентію, де каже, що «о. Климентій з великою любов’ю лив холодну воду на вулканічну запальність митрополита Андрея».

Працівники музею зазначили, що презентація альманаху є передостанньою крапкою у заходах, приурочених пам’яті Климентія Шептицького.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами https://velychlviv.com


ПУБЛІКАЦІЇ

«Такі збірки є виявами братерської християнської любові та єднання», — владика Андрій Рабій про допомогу постраждалим від паводків07 липня

Впродовж останніх кількох тижнів кожного із нас зворушують кадри із Західної України, де місцеві мешканці боряться із негодою паводків....

МЕДІА
Prev Next