Любити все створіння: лише полюбивши, стаємо здатні зберігати
Вівторок, 18 жовтня 2016, 11:34 Екологічні місії, які проводить Бюро з питань екології УГКЦ, мають за мету цілісне та комплексне навчання та виховання людини у напрямку любові до сотвореного Богом світу. Важливо зауважити про плідність цієї ініціативи, яка вже третій рік поспіль крокує Україною, спонукаючи до роздумів та навернення не тільки віруючих, а й людей, які не знають Бога, або ж не є практикуючими християнами.
-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Черговий парафіяльний проєкт, що є свідченням любові до природи та ближнього
- Християнська солідарність у дії
- Оголошено результати фотоконкурсу «Різдвяне дерево крізь об’єктив віри» 2020-2021
Перша екологічна місія на теренах Східної України цього року відбулася у м. Нікополь Запорізької області стараннями екореферента о. Михайла Неїжмака. У цьому місті немає постійного осередку УГКЦ, але є цікаві та відкриті люди, які бажають, щоб їхнє місто було чистим, а люди екологічно свідомими.
У співпраці з місцевим активістом та багаторічним приятелем Екобюро Юрієм Бабініним о. Михайло 12 жовтня завітав до місцевого КЗ НСЗШ I-III-ступенів №6. Прибувши до школи, захисник Божого створіння провів тематичний урок екологічного виховання для учнів 8-го класу. Оскільки подібна зустріч була першою, на початку отець презентував діяльність церковної екологічної інституції та напрямки діяльності.
Учні ознайомилися також з виданнями Екобюро. У формі жвавого діалогу діти поділилися власним досвідом збереження довкілля та розказали про проблеми свого міста. Відеоролик «Через прості дії ми здатні змінити світ» став добрим підтвердженням слів екореферента та чітко показав гріховність і шкідливість людських вчинків, що згубно впливають на весь сотворений світ. Отець подякував директору школи Леоніду Каряку за можливість зустрічі, залишив для школи комплект ековидань, а учням побажав бути прикладом для інших, а головне любити все створіння, лише полюбивши, стаємо здатні зберігати.
Наступна зустріч екологічної програми дня відбулася у міській раді міста Нікополя із заступником мера Світланою Загрудною. Пані Світлана гостинно та відкрито сприйняла цей візит. Головними темами спілкування представника Екобюро з представником місцевої влади були:
1) ознайомлення з екологічною церковною інституцією;
2) шляхи майбутньої співпраці і точки дотику;
3) пропозиції у питаннях енергозбереження та енергоефективності, енергоаудит;
За підсумками цієї зустрічі було вирішено продовжити співпрацю, а пані мер наприкінці додала: «Діяльність Екобюро УГКЦ у сучасному світі є надзвичайно потрібною, особливо для міста Нікополь, і ми готові до спільної праці».
Завершальним моментом екомісій став візит до Нікопольської дитячої бібліотеки №4, де о. Михайло Неїжмак передав екологічну літературу та видання для користування читачам. «Роблячи цю добру справу через діяльність бібліотеки, ви стаєте співтворцем зміни свідомості людей та сприяєте преображенню власного міста», – сказав на завершення екореферент.
Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології
- Медикам – про соцмережі: УКУ провів спільний курс з Дитячим фондом ООН25 лютого
- За Героїв Небесної сотні молилися в папській базиліці Санта Марія Маджоре 25 лютого
- Через погіршення епідеміологічної ситуації в Івано-Франківській області звернення до вірних оприлюднив єпископ Василій Івасюк25 лютого
- Митрополит Володимир Війтишин вкотре закликав духовенство та вірних до ретельного дотримання карантинних вимог 25 лютого
- Отці редемптористи запрошують на реколекції25 лютого

Заява Ради Церков щодо початку процесу вакцинації від COVID-19 в Україні24 лютого
Заява Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій щодо початку процесу вакцинації від COVID-19 в Україні
-
«Для злочинців, грішників і тих, які не шукають правди, другий прихід Христа буде страшним судом», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
У Львові оцифровують фонди митрополита Андрея Шептицького
-
«Завдання ініціативи "Вервиця єднає" – спільна щоденна молитва вірних УГКЦ у всьому світі», – о. Ігор Яців
-
«Віра у воскресіння Ісуса Христа є необхідною умовою спасіння людини», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
«Прощання з колядою» провели в Українській парафії святих Сергія і Вакха у Римі
-
Курси «Дар життя»: говоримо про батьківство у Бозі і наповнення його Духом Святим
-
«Важливо не піддаватися ні скепсису, ні страху», – фахівці Шпиталю Шептицького про COVID-19
-
У Парижі провели Собор єпархії Cвятого Володимира Великого «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ в коронавірусному світі»
-
«Карантин – лакмусовий папірець: він виявив проблеми, визнання яких ми старанно уникали», – психолог Лідія Кондратик
-
Життя у вірі та жертовність були фундаментом служіння Блаженнішого Любомира Гузара
-
Глава УГКЦ: «Мій дідусь завжди казав, що треба шукати в житті те, що ні вогонь не спалить, ані злодій не вкраде. Тому нас вчили вірити в Бога»
-
Про Блаженнішого Любомира говорили у програмі «Добра розмова»
-
«Мудреці бачили людську природу Христа, але вклонялися Йому як живому предвічному Богові», – Глава УГКЦ у катехизі
-
«Чи нам болить теперішній стан роз’єднання?» – владика Богдан Дзюрах під час молитви за єдність християн
-
«Велике свято – це літургійний спомин про велику подію, переживання її щоразу по-новому», – богослов Максим Тимо