Міністр освіти і науки України зустрівся із студентами Папської української колегії святого Йосафата
Четвер, 03 грудня 2015, 12:49 2 грудня Міністр освіти і науки України Сергій Квіт зустрівся зі студентами Папської української колегії святого Йосафата. Зустріч відбулася на запрошення ректора колегії – о. Луіса Касіана. Дружня зустріч розпочалася після вечірньої молитви та спільної вечері в конференц-залі колегії. Пише прес-служба Папської української колегії святого Йосафата.
-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- У Римі відбулася презентація унікального етнокалендаря «КОЛО»
- При соборі Святої Софії в Римі діє пункт первинного медичного огляду для українських біженців
- «Думаю, що це невчасна ідея», – Блаженніший Святослав прокоментував задум цьогорічної Хресної дороги в Колізеї
Незважаючи на те, що Сергій Квіт перебуває в Римі зі своєю дружиною в рамках приватного візиту, він люб'язно знаходить час для зустрічей та спілкування з українською громадою. Компетентність, конкретність, відкритість, знання реальних проблем і правдивість розмови – це те, що відразу вражає і не залишається поза увагою слухача міністра.
Сергій Квіт зміг створити "живий контакт" зі студенством. У першій частині розмови Міністр представив загальну картину освітнього середовища України. Зокрема, п. Сергій акцентував на особливостях та нововведеннями, пов'язаних із визнанням богословської освіти в Україні та можливістю заснування шкіл релігійними організаціями.
Потім відбувався другий блок зустрічі, адже 50 молодих студентів мали багато запитань до гостя. Питання були дуже конкретними та мотивованими, на що були дані не менш конкретні відповіді. Наприклад, під час такого діалогу торкнулися питань визнання дипломів, здобутих в європейських, зокрема папських, університетах.
Окрім того, студенти говорили з Міністром про перспективи богословів в українському науковому середовищі, про досвід католицького шкільництва та уроки християнської етики в державних школах. Звучали й запитання дуже серйозного характеру, а зокрема – про небезпеку гендерної політики та проблему корупції в українському освітньо-науковому середовищі.
Не менш цікавими були відповіді високого гостя на запитання, пов'язані із труднощами сільських шкіл, проблемою видання підручників та заснуванням українських шкіл у середовищі нових хвиль українських емігрантів в Європі.
Віра в українську освіту, освітян, науковців і тих, хто навчається, за словами Міністра, дають надію на краще майбутнє України. На його думку, важливість освіченості українців та потреба інвестицій у виховання та науку, на жаль, ще не зрозуміла навіть деяким політикам, депутатам та можновладцям.
Однак, як зазначив Сергій Квіт, співпраця України з іншими економічно розвиненими європейськими державами та їхній досвід в освітньо-науковій сфері дадуть можливість також і нашій державі подолати всі труднощі та, вибудувавши свою українську модель освіти, стати не тільки країною освічених, а й економічно розвиненою, вільною та незалежною державою.
Департамент інформації УГКЦ
- Глава Церкви: «Аскольдова могила в Києві перетворюється на пантеон українського народу»22 травня
- Глава УГКЦ у 88-й день: «Маємо зробити все, щоб новітні людиноненависницькі ідеології не поширювалися»22 травня
- «Смерть не може забрати наших добрих вчинків», – о. Іван Талайло21 травня
- «Він миттєво відповів: "Я б зрікся посту Патріарха"», – архиєпископ Станіслав Ґондецький про відповідь Патріарха Вартоломея21 травня
- В катехитичній онлайн-школі «Промінь світла» завершився навчальний рік, сертифікати дітям вручив Глава УГКЦ21 травня

«Перемога – це більше, ніж відвойовані території», – отець Андрій Зелінський про війну та віру21 травня
Близько тижня тому стало відомо, що цілі України у війні проти Росії змінилися. Україну більше не задовольнить повернення до меж 23 лютого –...
-
Глава Церкви: «Аскольдова могила в Києві перетворюється на пантеон українського народу»
-
Глава УГКЦ у 88-й день: «Маємо зробити все, щоб новітні людиноненависницькі ідеології не поширювалися»
-
«Смерть не може забрати наших добрих вчинків», – о. Іван Талайло
-
«Він миттєво відповів: "Я б зрікся посту Патріарха"», – архиєпископ Станіслав Ґондецький про відповідь Патріарха Вартоломея
-
В катехитичній онлайн-школі «Промінь світла» завершився навчальний рік, сертифікати дітям вручив Глава УГКЦ
-
Митрополит Львівський звершив благословення автомобілів швидкої медичної допомоги для військових
-
Глава УГКЦ у 87-й день війни: «Той, хто наказує іншому вбивати, ґвалтувати, сам стає вбивцею і ґвалтівником»
-
Самбірсько-Дрогобицька єпархія УГКЦ приймає вимушено переселених осіб і стає осердям волонтерського руху для місцевих мешканців. Фільм
-
Глава УГКЦ у 86-й день війни: «Молімося разом за припинення цієї війни і за мир у нашій Батьківщині»
-
Глава УГКЦ у 85-й день війни: «Весь світ сьогодні бачить справжню волю України – бути вільною, незалежною державою»
-
Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами зустрівся з єпископами УГКЦ
-
Глава УГКЦ у 84-й день війни: «Усе більше відчуваємо, що Україна здатна вистояти в цій нерівній війні, бо сам Бог на нашому боці»
-
«Господь утре сльози матерів України тоді, коли остатній ворог буде вигнаний з нашої Батьківщини», – Глава УГКЦ у 83-й день війни
-
«Захисники Маріуполя вчать нас залишатися людьми навіть за найгірших обставин», – владика Борис Ґудзяк до випускників Університету Нотр-Даму
-
Глава УГКЦ у 82-й день війни: «Цінна порада може врятувати людське життя»