«Міжнародний день боротьби з рабством має на меті пригадати, що людське життя і свобода – це найважливіша цінність», – о. Роман Сиротич, синкел соціального служіння Київської архиєпархії
Середа, 02 грудня 2020, 15:27 «2 грудня світ відзначає Міжнародний день боротьби з рабством. Дата обрана не випадково. Саме 2 грудня 1949 року Генеральна асамблея ООН прийняла Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією людей третіми особами. Для України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року. «Карітас-Київ» проводить інформаційно-просвітницькі, консультаційні заходи», - повідомляє о. Роман Сиротич, синкел соціального служіння Київської архиєпархії.
-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- 30 липня – Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми
- Діти БФ «Карітас-Київ» підкорили гору Говерлу
- БФ «Карітас-Київ» узяв участь у благодійному ярмарку
Метою цього Дня є викорінення таких форм торгівлі людьми, як трудова експлуатація, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, примусова дитяча праця, примусовий шлюб, продаж наречених, продаж дітей, використання людини в збройних конфліктах та злочинній діяльності, вилучення органів та інші.
«Проблема торгівлі людьми є проблемою всіх країн. Нині у світі понад 21 мільйон людей є жертвами торгівлі людьми. За даними Міжнародної організації з міграції, з 1991 року 260 000 українців постраждали від торгівлі людьми. Україна є однією з основних країн походження сучасних рабів в Європі. Українців експлуатують як і в Україні, так і за кордоном. Основною країною призначення є Росія, на другому місці – Польща. Торгівля людьми та експлуатація доведених до відчаю людей – загрози, що зростають в умовах економічної кризи та збройного конфлікту. Важка економічна ситуація багатьох українців, зокрема внутрішньо переміщених осіб, робить їх більш схильними приймати будь-які пропозиції працевлаштування», - говорить Ірина Бойко, юристка БФ «Карітас-Київ».
Щороку примусова праця приносить злочинцям близько 150 мільярдів доларів. Цей злочинний тіньовий бізнес і є торгівлею людьми. Рабська праця використовується в будівництві та промисловості, риболовецькій галузі та сільському господарстві... До ХХ століття раби здебільшого використовувалися як домашня прислуга. Проте з кожним роком усе винахідливіше злочинці експлуатують людей.
Самостійно людина може навіть не усвідомлювати, що вона потрапила до тенет торгівців людьми, у більшості випадків вона не може відмовити у виконанні послуги/домовленості (пропозиції роботи, перевезення вантажу та ін.) або втекти через погрози, насильство, примус, зловживання владою або обман. Людину можуть навіть фізично викрасти з метою подальшого використання / експлуатації.
Людське життя – це найважливіша цінність, це безцінний дар, який не повинен бути порушений іншими людьми. У работоргівлі завжди порушуються права людини: право на життя, вільний вибір проживання та пересування, право на оплачувану працю, вільний вибір проживання та ін.
«З метою підвищення обізнаності населення про форми сучасного рабства, намагання застереження потрапляння в торгівлю людьми та надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми Консультаційний центр з протидії торгівлі людьми БО «БФ «Карітас-Київ» з 2016 року проводить різні інформаційно-просвітницькі, консультаційні заходи, адже впевнений, що світ без рабства можливий! Світ де життя людини безцінне, де найбільшу вагу мають справедливість, людська гідність та свобода!» - повідомляє о. Роман Сиротич, директор «Карітас-Київ».
Пресслужба «Карітас-Київ»
- Глава УГКЦ до молоді: «Пандемія вчить нас не боятися, а навпаки — розуміти, що ми все ж таки сильні»22 квітня
- Послання Блаженнішого Святослава до молоді на Квітну неділю 2021 року22 квітня
- Сьогодні виповнюється 125 років з дня відходу до вічності першого єпископа Станіславівського Юліана Пелеша22 квітня
- У видавництві «Нова Зоря» вийшла книжка з розважаннями на кожен день травня 22 квітня
- У Стрийській єпархії розпочався формаційний курс для катехитів22 квітня

Послання Блаженнішого Святослава до молоді на Квітну неділю 2021 року22 квітня
Вербна неділя, свято Господнього входу в Єрусалим — це той день, коли Церква з винятковою увагою огортає вас своїми думками і молитвами....
-
В Івано-Франківську вперше провели загальноміську Хресну дорогу онлайн
-
«Візьмімо наші хрести-терпіння та будьмо разом з Ісусом», - митрополит Василій на Хресній дорозі у Тернополі
-
«Приходять люди з Криму, Сходу та Центру України і є потреба мати священника в Рейк’явіку», – канцлер Апостольського екзархату для українців у Німеччині та країнах Скандинавії
-
«Основне завдання Церкви – молитися та навчати молитися», – Папа Франциск
-
Блаженніший Святослав на похороні своєї мами Віри: «Хочу, щоб мій біль перетворився на проповідь християнської віри у воскреслого Христа»
-
«У сповідальниці священник є інструментом Божої ласки», – о. Тарас Валах
-
«Ми щасливі, бо є свідками не того, як церкви руйнують, а як будують», – владика Богдан Дзюрах про спорудження Патріаршого собору
-
Чи можна сповідатися онлайн? Відповідає протоієрей Тарас Валах
-
Отець Орест Фредина: «Якщо ми віримо в Ісуса Христа, то не маємо носити жалобу за покійними»
-
«Молитва за померлих — це визнання нашої віри в життя вічне у воскреслому Ісусі», — о. Орест Фредина у «Відкритій Церкві»
-
Лариса Ґаладза, Мирослав Маринович, Андрій Гундер, с. Теодора Шулак, Тарас Тополя та Ігор Козловський про своє бачення майбутнього УГКЦ
-
Знакові події в УГКЦ за останні десять років
-
Піст і наші екозвички із деканатом душпастирських справ УКУ
-
Глава УГКЦ про нове бачення Церкви: «Ми мусимо зійти зі своїх п’єдесталів і обмити людські рани»
-
Блаженніший Святослав розповів, хто з попередників мав на нього найбільший вплив, і звернувся до вірних з особистим проханням