«Матеріальну допомогу на Схід можна передати поштою, але нею не передаси атмосферу Різдва», – учасник вертепу УКУ Юрій Мурин
Четвер, 21 січня 2021, 10:17 Дев’ять років поспіль у час різдвяних свят учасники студентської організації УКУ «Україна – єдина» їдуть на Схід із вертепним дійством.
-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Блаженніший Святослав про реабілітацію УГКЦ: «Наша Церква має лише ті права в Україні, які ще колись надав був Горбачов»
- «Правду не треба захищати, її необхідно засвідчити»: у Києві триває Міжнародна конференція про Львівський псевдособор
- Як спілкуватися з молоддю в умовах пандемії? – результати дослідження від студентів УКУ
Цей рік не став виключенням, з 10 січня студенти почали колядувати у прифронтовій зоні від Станиці Луганської до Маріуполя.
Проєкт «Вертеп на Схід» зародився в УКУ ще за часів Революції Гідності в Києві. Його співзасновником та незмінним координатором є Юрій Мурин.
«У 2012 році ми їздили з виступами на Одещину. Після року затишшя, планували вертеп у Донецьку. Та переломним моментом став початок Революції Гідності. Тоді проєкт довелось «заморозити», і ми в Донецьк не поїхали. А вже 28 грудня 2013 року керівництво УКУ попросило організувати вертеп на Майдані у Києві. Це стало поштовхом вдихнути нове життя у проєкт і, разом з тим, змінити ідею. Згодом після вертепу на Майдані, який вдалося зробити за лічені дні, зародилася ідея поїздок на фронт до наших захисників», – розповідає керівник СО «Україна єдина» УКУ Юрій Мурин.
Цього року через пандемію, від УКУ на Схід України поїхало лише шестеро учасників із двадцяти восьми. Всупереч тому інші не залишились осторонь і відзняли онлайн привітання для військовослужбовців.
Все ж попри значні обмеження, масштаби поїздки все-таки вдалося зберегти.
«Крім зміни складу, змінився і сюжет вертепу, – ділиться Юрій Мурин. – У шістьох передати суть вертепу вкрай складно, тому ми акцентували увагу на гуморі, політичній сатирі. За нашим задумом, у сценці відтворено те, як українські політики вирішували кризові питання, спричинені коронавірусом. Щоб хоч якось підняти економіку країни, вони зібрались у вертеп і пішли колядувати. У такий спосіб нам вдалося зберегти різдвяний мотив, який переплітається з комічним жанром».
На противагу минулим рокам, довелось обмежитися і з аудиторією слухачів – раніше студенти УКУ, крім військових, виступали й для місцевих жителів. Та це не відбилось на твердому намірі колядників нести радісну звістку, адже в один із днів свого перебування на Сході, їм вдалося поставили аж сім виступів. Ця цифра є значущою для студентів, бо, попри втому, за день вдалося встигнути багато. До слова, в попередні роки вони ставили три-чотири виступи за день. Однак, більше за все, студенти тішаться, що не відклали поїздки, попри ризики.
«Війна не закінчилась і невідомо скільки триватиме карантин. Тому, хоч і меншим складом, ми вирішили все-таки їхати, бо розуміємо, що матеріальну допомогу, яку веземо зі собою, можна легко передати поштою, але нею не передаси атмосферу Різдва, підтримку і вдячність. Коли після виступів, ми чуємо «ви зробили наш день», то розуміємо, що воно того варте», – додає Юрій Мурин.
Департамент інформації УГКЦ за матеріалами https://ucu.edu.ua
- Завтра у Києві прощатимуться із новопреставленим протодияконом Михайлом Продиусом05 березня
- Відбулася зустріч Європейської філії Міжнародної комісії католицького в’язничного душпастирства05 березня
- Владика Йосиф Мілян висловив слова співчуття з приводу смерті протодиякона Михайла Продиуса05 березня
- «Нічого таємного, що б не стало явним»: у Києві відкрили виставку до 75-ї річниці Львівського псевдособору05 березня
- Владика Михайло Колтун висловив свій смуток з приводу смерті диякона Михайла Продиуса поетичними рядками05 березня

Проповідь Блаженнішого Святослава в неділю про блудного сина01 березня
Нехай Великий піст буде для кожного з нас часом покаяння і навернення, плодом якого стане радість зустрічі, обіймів Бога Отця. Сьогодні на...
-
«Нічого таємного, що б не стало явним»: у Києві відкрили виставку до 75-ї річниці Львівського псевдособору
-
Блаженніший Святослав про реабілітацію УГКЦ: «Наша Церква має лише ті права в Україні, які ще колись надав був Горбачов»
-
«Правду не треба захищати, її необхідно засвідчити»: у Києві триває Міжнародна конференція про Львівський псевдособор
-
Пастки, у які може потрапити той, хто молиться
-
«Для злочинців, грішників і тих, які не шукають правди, другий прихід Христа буде страшним судом», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
У Львові оцифровують фонди митрополита Андрея Шептицького
-
«Завдання ініціативи "Вервиця єднає" – спільна щоденна молитва вірних УГКЦ у всьому світі», – о. Ігор Яців
-
«Віра у воскресіння Ісуса Христа є необхідною умовою спасіння людини», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
«Прощання з колядою» провели в Українській парафії святих Сергія і Вакха у Римі
-
Курси «Дар життя»: говоримо про батьківство у Бозі і наповнення його Духом Святим
-
«Важливо не піддаватися ні скепсису, ні страху», – фахівці Шпиталю Шептицького про COVID-19
-
У Парижі провели Собор єпархії Cвятого Володимира Великого «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ в коронавірусному світі»
-
«Карантин – лакмусовий папірець: він виявив проблеми, визнання яких ми старанно уникали», – психолог Лідія Кондратик
-
Життя у вірі та жертовність були фундаментом служіння Блаженнішого Любомира Гузара
-
Глава УГКЦ: «Мій дідусь завжди казав, що треба шукати в житті те, що ні вогонь не спалить, ані злодій не вкраде. Тому нас вчили вірити в Бога»