АКТУАЛЬНО

«Ми хочемо наголосити, наскільки цінною була б міжконфесійна співпраця у справі миробудування», – д-р Павло Смицнюк

Середа, 04 серпня 2021, 11:43
4–5 серпня 2021 р. о 17:00 розпочнеться дводенний онлайн-семінар «Екуменізм та миробудування: міжнародний досвід для України», що стане першим сегментом проєкту вебінарів, мета якого – зібрати коло науковців та активістів для обміну досвідом у сфері миробудування.

«У 2021 році ІЕС запускає низку проєктів, присвячених миробудуванню. Перший – це створення невеликої групи людей, які би глянули на досвід міжконфесійного аспекту миробудування інших країн, щоби спробувати взяти якісь уроки для України. Другий – серія конференцій, присвячених примиренню між Німеччиною і Польщею та конфлікту на Балканах, які ми організовуємо разом з Екуменічною комісією УГКЦ.

Проєкти допоможуть також зрозуміти, як релігії і Церкви в різних ситуаціях – у Боснії, Лівані чи Північній Ірландії – реагували на конфлікти, сприяли миру. Ми зможемо побачити, які підходи були хибними, а які принесли тривалі плоди. Церкви можуть підливати олію у вогонь конфлікту, а можуть навпаки гасити його. Ми хочемо наголосити, наскільки цінною була б міжконфесійна співпраця у справі миробудування», – розповідає директор Інституту екуменічних студій УКУ д-р Павло Смицнюк.

Проєкт реалізує Інститут екуменічних студій УКУ у співпраці з Харківським офісом Фонду Конрада Аденауера в Україні та міжнародними науковими партнерами. У межах дводенного семінару експерти представлять ситуацію в Україні, а також міжнародний досвід у миробудуванні. Учасники зустрічі матимуть можливість дискутувати й обмінюватися думками щодо перспективи участі Церков і релігійних організацій у розбудові справедливого миру в Україні та за кордоном.

«Я називаю наш підхід до питання війни та конфлікту “відчуженням”. Ми хочемо абстрагуватися від нашої війни з Росією і проросійськими сепаратистами, щоб могти подивитися на неї новими очима. Іншими словами, ми залучаємо видатних іноземних експертів, свідків миробудування, щоби відійти від “нашої” війни, подивитися на неї ніби збоку. Для цього дивимося не прямо на нашу ситуацію, а на конфлікти й війни в інших контекстах, у ставленні до яких ми більш нейтральні. Ми емоційно дуже прив’язані до війни, дуже занурені в неї через наративи медіа і політики – настільки, що нам нелегко виробити якийсь християнський пророчий погляд на ситуацію», – зазначив д-р Павло Смицнюк.

Нагадаємо, перший вебінар відбудеться вже сьогодні, 4 серпня, о 17:00.

Програма

4 серпня

17:00–17:20 – виступ д-ра Ярослава Грицака, українського науковця, історика і публіциста, доктора історичних наук, професора Українського католицького університету

17:20–18:00 – запитання-відповіді, дискусія

5 серпня

17:00–17:20 – виступ д-р Жерара Паверса, директора Католицького центру з миробудування, фахівця в галузі миробудування на прикладі Європи, Латинської Америки та на Філіппінах, професора Університету Нотр-Дам, США

17:20–18:00 – запитання-відповіді, дискусія

Деталі: http://www.ecumenicalstudies.org.ua
Контактна особа: Ірина Кітура, irakit@ucu.edu.ua
Реєстрація

Інститут екуменічних студій УКУ
 

ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава в 13-ту неділю після Зіслання Святого Духа20 вересня

Спитаймо себе: коли настане час другого славного приходу нашого Спасителя, коли прийде сам Господар, із чим ми постанемо перед Ним, із якими...

МЕДІА
Prev Next