«Ми потребуємо людини, яка би нам принесла Бога», – Глава УГКЦ у неділю Розслабленного
Неділя, 15 травня 2022, 21:48 Війна в Україні стане початком нової ери людства, кінцем епохи нігілізму, у якій всім однаково, є гріх чи нема, правда це чи брехня. Україна показує, що існують речі в житті людини, які роблять її людиною. Є щось, заради чого варто жити. Навіть більше, є щось, заради чого варто віддати своє життя. А ми це можемо зробити лише тому, що віримо у Воскресіння. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді в неділю Розслабленного. Божественну Літургію цього дня Глава Церкви звершив в монастирі Пресвятої родини у Львові.
-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Глава УГКЦ у 122-й день війни: «У часи війни ціннішим за хліб і масло, за одяг і тепло є людська доброта»
- Глава УГКЦ у 121-й день війни: «Вміння бути терпеливими у нашій боротьбі може стати одним із видів перемоги над злом»
- Проповідь у свято Пресвятої Євхаристії і в день освячення храму Благовіщення Пресвятої Богородиці в Обухові
«Сьогоднішнє Євангеліє нам описує Боже милосердя. Воно показує нам нашого Бога як того, хто спішить до людини. Навіть більше, є джерелом її життя і здоров’я. Щоразу, коли людина відокремлюється від Бога, відриває себе від Нього, стає розслабленою, вона хворіє», – зазначає Предстоятель.
На його переконання, сьогоднішнє Євангеліє дуже вдало описує стосунок любові і милосердя між Богом і Його людиною.
У проповіді Глава УГКЦ звернув увагу на чоловіка, який не мав нікого, хто б допоміг йому дістатися до купелі, у якій він був покликаний знайти своє зцілення. Цікаво, підкреслює він, що саме Бог захотів стати тим, на кого так чекав хворий впродовж тридцяти восьми років.
«Син Божий, друга Божа особа, прийшов особисто. Не ангел, не посланець, але сам Бог прийшов для того, щоб вилити на чоловіка своє милосердя, щоб його порятувати. Сам Бог захотів стати саме тією людиною, якої ніколи не було поруч із тим хворим», – наголосив проповідник.
Можливо, припускає Глава Церкви, чоловік просив допомоги не в однієї людини, не до однієї людини звертався і очікував. Народу довкола нього було море, але людини жодної. Так часто трапляється, що ми живемо між людьми, але не маємо людини. Як часто ми відчуваємо, що, хоч все необхідне маємо – розум, волю, різні дари, – але не можемо це якось докупи зв’язати.
«Бог першим виходить назустріч людині і виливає на неї милосердя, навіть тоді, коли вона Його не знає», – наголошує архиєрей.
Блаженніший Святослав звернув увагу, що сьогодні Українська Греко-Католицька Церква переживає особливий день моління за хворих – за тих, які потребують і шукають лікаря, шукають людини, людяності.
«Ми сьогодні теж молимося за медичних працівників, які під час війни мають дуже багато особливої праці, служіння, бо таких, які самі собі не можуть допомогти в Україні, є мільйони. Сьогодні ми їх поручаємо Божому милосердю», – запевнив Глава УГКЦ.
На його переконання, це слово «не маю нікого» в очах українців сьогодні по-особливому звучить в умовах трагедії війни.
«Коли мені довелося бачити братські могили, в які росіяни скинули сотні замордованих людей, військо, яке на нас наступає і в багато разів переважає чисельність українського війська, коли ми розуміємо, що Україна стала на боротьбу, як колись Давид з Голіафом, у перших і найважчих моментах війни ми собі казали: "Не маємо нікого"», – каже Отець і Глава УГКЦ.
І додає: «Ніхто не вірив, що Україна встоїться. Навіть наші так звані західні партнери передбачали, що Київ візьмуть за три дні. Але за три дні Христос воскрес із мертвих. І в ті дні, коли ми відчували, що всі нас покинули, в один момент Київ перетворився на мертве місто. Чимало людей виїхало. Посольства іноземних держав евакуювалися, магазини закрилися, годі було знайти навіть харчі».
«Ми тоді волали до неба: "Не маємо нікого, Боже! Ми потребуємо Твого милосердя!". Відтак наша столиця перетворилася на велику овечу купіль так, як колись за часів князя Володимира Київ був хрещальною купіллю, де наш народ отримав нове життя, де був охрещений у смерть і воскресіння Христове. Так і на початку цієї війни наш Київ перетворився на осердя спротиву. Господь був разом з нами», – наголосив Блаженніший Святослав.
На його переконання, весь світ сьогодні має видужати від байдужості, неправди, від спокуси називати зло добром, а добро – злом.
«Нехай милосердний Господь благословить усіх тих, які чекають на Боже милосердя. Бо це історія про кожного з нас. Ми всі грішники, які, перебуваючи у морі власного гріха, своїх слабкостей, самі себе не можемо вилікувати. Ми потребуємо людини, яка б нам принесла Бога, – сказав Глава Церкви і підкреслив: – Кожен, хто чинить милосердя іншій людині, стає посланцем Бога. Щоразу, коли ми виявляємо милосердя до жертв війни, біженців, переселенців, до тих, хто втратив рідних, помешкання, майно, та людина, яка відчуває на собі Боже милосердя, каже: "Цю людину сам Бог прислав, Бог мене не забув"».
«Нехай відчуття Божої близькості в найважчих обставинах війни для нас буде силою, надією, ключем й секретом нашої перемоги, – перемоги України», – побажав духовний лідер українців.
Департамент інформації УГКЦ,
фото з архіву
- Глава УГКЦ у 122-й день війни: «У часи війни ціннішим за хліб і масло, за одяг і тепло є людська доброта»25 червня
- Спільноти дружин священників Тернопільсько-Зборівської архиєпархії вперше взяли участь у прощі до Зарваниці25 червня
- Молиться за Україну і мріє стати священником, щоб служити люблячому Господеві і людям. Історія чотирирічного Святославчика25 червня
- У криворізькій парафії УГКЦ започаткували благодійну акцію «Нагодуй ближнього»24 червня
- Глава УГКЦ у 121-й день війни: «Вміння бути терпеливими у нашій боротьбі може стати одним із видів перемоги над злом»24 червня

Молиться за Україну і мріє стати священником, щоб служити люблячому Господеві і людям. Історія чотирирічного Святославчика25 червня
Одного недільного ранку у Львові, біля храму Святого архистратига Михаїла, зустрічаю маленького хлопчика. Його звуть Святославчик. Він з...
-
Глава УГКЦ у 122-й день війни: «У часи війни ціннішим за хліб і масло, за одяг і тепло є людська доброта»
-
Глава УГКЦ у 121-й день війни: «Вміння бути терпеливими у нашій боротьбі може стати одним із видів перемоги над злом»
-
Блаженніший Святослав на освяченні храму в Обухові: «Цей храм є промінчиком надії на відродження України після війни»
-
Глава УГКЦ у 120-ту добу війни: «Застерігаємо весь світ від спокуси умиротворяти агресора, бо його апетит тільки зросте»
-
Фестивалем і свідченням з України в Римі почалася Х Всесвітня зустріч сімей
-
Глава УГКЦ у 119-й день війни: «Господи, будь нашою радістю, особливо тоді, коли по-людськи нам хочеться плакати»
-
Глава УГКЦ у 118-й день війни: «Україна, як і в часи Київської Русі, затуляє Європу від навали, що несе смерть»
-
Колискова для сина і «Христос воскрес!»: у Львові поховали Артема Димида
-
«Щоб бути вільним, треба бути готовим померти», – отець Михайло Димид на Парастасі за сином Артемом
-
«Слухати. Служити. Супроводжувати»: пресслужба Львівської архиєпархії презентувала відеопроєкт про медичних капеланів
-
Глава УГКЦ у 117-й день війни: «Страх Божий – це не боятися Бога, а відчувати трепет перед Його красою»
-
«Господи, дихай Україною, щоб Україна і її молодь жила», – Блаженніший Святослав у 116-й день війни
-
Папа Франциск паломникам: «Запитуймо себе: що я роблю для України?»
-
«Просимо Духа Святого про дар знання, щоб відчувати архистратига Михаїла, який воює зі злом поруч з українцями», – Глава УГКЦ у 115-й день війни
-
«Для осягнення великої мети – перемоги України – нам необхідні дар кріпості та віра в Божу допомогу і власні сили», – Глава УГКЦ у 114-й день війни