АКТУАЛЬНО

«Ми закликаємо всіх захищати український народ від насилля, несправедливості, корупції», – владика Борис (Ґудзяк)

Четвер, 12 грудня 2013, 15:32
«Те, що відбулося за останні 24 години, показало, що група людей, озброєна любов’ю, вірою, дружбою, піснею і молитвою на устах, змогла вистояти проти озброєних силовиків. Сила відступила перед правдою і громадською солідарністю. Це знак, який має бути дороговказом на майбутнє», – так оцінив останні події на Євромайдані в Києві президент УКУ, єпископ Паризької єпархії святого Володимира Великого Борис (Ґудзяк) 12 грудня під час прес-конференції в Штабі національного спротиву.

Він наголосив, що саме в таких умовах, коли народ об’єднується заради спільної мети, твориться громадянське суспільство, яке прагне втілювати найкращі європейські цінності.

Разом із тим владика Борис (Ґудзяк), як і Постійний Синод УГКЦ перед тим, засудив владу за черговий прояв насилля проти свого вільного громадського волевиявлення громадян України і закликав всі сторони утриматися від використання насильства, яке може привести до кровопролиття.

На думку єпископа, сьогоднішній Євромайдан певною мірою відрізняється від того, щоб був у 2004 році.

«Ми маємо цей досвід, коли народ піднявся, а потім відступив від відповідальності, від ангажування, що дозволило малий групі осіб брати в руки керівництво державою. Сьогодні цей рух пропонує нову якість. Основна риса, яка присутня на громадянському рівні, – це відчуття, що ми стоїмо за певні принципи, що люди на Майдані не тому, що підтримують одну партію чи політика, а тому, що підтримують нову Україну», – зазначив владика Борис (Ґудзяк).

Як президент УКУ, владика Борис (Ґудзяк) не зміг обійти увагою і факти вчинення тиску на Університет з боку силових структур. Так, до студентів та викладачів телефонують представники правоохоронних органів з метою залякування. В УКУ перебували слідчі з метою отримати списки студентів, які беруть участь в Євромайдані. Проти деяких студентів та викладачів відкрили кримінальні справи за різними статтями. Відтак владика звернувся до влади з вимогою зупинити цей тиск на академічне суспільство.

«Звертаюся до Міністерства освіти і науки, Міністерства внутрішніх справ, Президента України і всього уряду від імені всіх академічних установ України, від імені ректоратів, студентів і викладачів, які цими днями переживають різні форми залякування або тиску. Припиніть цей тиск. Це суперечить деклараціям влади та європейським принципам, до яких ми всі прямуємо. Це суперечить Конституції та законодавству України», – закликав президент УКУ.

Як член Постійного Синоду УГКЦ, владика Борис (Ґудзяк) відзначив і роль духовенства у Євромайдані. Так, вони спілкуються з міліціонерами, закликають їх не застосовувати сили проти мирних демонстрантів. І Церква на нині ще не зазнала тиску від влади за свою діяльність.

«Дуже важливою подією в цих днях стала спільна заява ВРЦіРО, яка закликає владу слухати людей, не застосовувати насилля, дослідити його випадки і покарати винних. Також в цій заяві є звернення до об’єднання всього суспільство, щоб Україну не ділити. Це є один із приклад, коли на найвищому рівні Церкви діють разом», – зазначив єпископ.

Він також закликав всіх вірних УГКЦ захистити український народ від насилля, несправедливості та корупції. Окрім того, владика Борис (Ґудзяк) наголосив, що голос Церкви має лунати не тільки на Євромайдані, а й у храмі, звідки нести правду до людей.

Один із священиків, який в цей час був на прес-конференції, розповів, що в ніч на 30 листопада, коли «Беркут» уперше намагався розігнати учасників мітингу, на Майдані Незалежності перебувало 4 священики: він, який представляє УПЦ КП, два священики від УГКЦ, а також один від УАПЦ, якому найбільше дісталося від силовиків: вони били його по ногах до того часу, поки він не впав.

Окремо владика Борис (Ґудзяк) подякував журналістам за їхню роботу. Адже саме завдяки їм увесь світ дізнається про те, що відбувається в Україні.

 

Прес-служба УКУ
http://ucu.edu.ua/news/10927/

ПУБЛІКАЦІЇ

Господня молитва: що означає Боже Царство і чому ми просимо про його прихід?19 вересня

У 19-му випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #досутпно_про_важливе» Глава Церкви пояснив зміст другого прохання Господньої...

МЕДІА
Prev Next