Митрополит Борис Гудзяк: «Покликання Церкви, нас усіх – свідчити один одному про правдиві речі»
Неділя, 27 грудня 2020, 20:14 Завдання Церкви – йти поруч з проблематичним суспільством, супроводжувати його, але одночасно плисти проти течії. Церква часом має «гладити проти шерсті», як вона це робила в ХХ столітті у радянський час. Роль Церкви не в тому, щоб плескати по плечі людину в кожних обставинах. На цьому наголосив владика Борис Гудзяк, митрополит і архиєпископ Філадельфійський, в передріздвяному інтерв’ю виданню «Українська правда».
-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Владика Борис Ґудзяк з нагоди десятиріччя інтронізації Предстоятеля: «Маємо Главу, який нам допомагає бути з Богом»
- Десять важливих подій за десять років патріаршого служіння Блаженнішого Святослава
- Сто п’ять років тому відійшов до Господа владика Сотер Ортинський, перший український єпископ у США
Архиєрей зауважив, що Українська Греко-Католицька Церква сьогодні і йде в ногу з суспільством, і водночас не встигає цього робити. Але завдання Церкви, за словами митрополита, залишається незмінним – свідчити правду.
«Ми живемо в епоху, – каже владика-митрополит, – коли в західній цивілізації людина вперше каже, що правди не існує – є твоя правда, і є моя правда. Ти кажеш – біле, я кажу – чорне: але це твоє право, правда? Я не буду посягати на твоє право, ти можеш біле назвати чорним. Можливо, ти маєш на це право, але це не є правдою».
«У цьому є велика епістемологічна проблема. Як ми пізнаємо правду? Якою і чим вона є? – запитує він і відразу відповідає: – Остаточною правдою в християнському розумінні є не щось, а хтось. Христос є правда, дорога і життя».
Розповідаючи про служіння УГКЦ у США, владика Борис зазначає, що в Америці Церква зобов'язана дотримуватися карантинних правил, зокрема соціальної дистанції та маскового режиму в храмах. «У Філадельфії заборонені всі інші зустрічі, крім церковних, де більше ніж десять осіб, навіть вдома на Різдво – членів родини не може бути понад десять», – додав архиєпископ і митрополит Філадельфійський.
Архиєрей наголосив, що під час карантину стає очевидним те, що Церква – не так будинок, як передовсім Тіло Христове. Церква – це люди, які перебувають у спілкуванні, у стосунках, у любові. «Фізична близькість, – каже він, – для цього має колосальне значення, але ми також зрозуміли, що можна плекати ці стосунки, коли ми не можемо бути близько один до одного».
Читайте також повне інтерв'ю з владикою Борисом Гудзяком.
Передбачаючи розвиток подій у майбутньому, владика вважає, що цілком ймовірно, що багато людей відійде.
«Ті, що з обов’язку ходили до церкви, а тепер уже практично рік звільнені від цього обов’язку, можуть до цього так званого обов’язку не повернутися; залишитися лише онлайн або взагалі покинути цю справу. Я переконаний, що поважний відсоток таких буде. В Америці на кожного нового католика є п'ть чи шість католиків, які відходять від Церкви – статистично ми перебуваємо на спаді, – констатує владика, але водночас обнадіює: – Але з іншого боку, ще ніколи в історії людства не було стільки католиків і стільки християн. Церква зараз на висоті розвитку. На цифри треба дивитися з перспективи і з вірою».
Департамент інформації УГКЦ
- Глава УГКЦ до молоді: «Пандемія вчить нас не боятися, а навпаки — розуміти, що ми все ж таки сильні»22 квітня
- Послання Блаженнішого Святослава до молоді на Квітну неділю 2021 року22 квітня
- Сьогодні виповнюється 125 років з дня відходу до вічності першого єпископа Станіславівського Юліана Пелеша22 квітня
- У видавництві «Нова Зоря» вийшла книжка з розважаннями на кожен день травня 22 квітня
- У Стрийській єпархії розпочався формаційний курс для катехитів22 квітня

Послання Блаженнішого Святослава до молоді на Квітну неділю 2021 року22 квітня
Вербна неділя, свято Господнього входу в Єрусалим — це той день, коли Церква з винятковою увагою огортає вас своїми думками і молитвами....
-
В Івано-Франківську вперше провели загальноміську Хресну дорогу онлайн
-
«Візьмімо наші хрести-терпіння та будьмо разом з Ісусом», - митрополит Василій на Хресній дорозі у Тернополі
-
«Приходять люди з Криму, Сходу та Центру України і є потреба мати священника в Рейк’явіку», – канцлер Апостольського екзархату для українців у Німеччині та країнах Скандинавії
-
«Основне завдання Церкви – молитися та навчати молитися», – Папа Франциск
-
Блаженніший Святослав на похороні своєї мами Віри: «Хочу, щоб мій біль перетворився на проповідь християнської віри у воскреслого Христа»
-
«У сповідальниці священник є інструментом Божої ласки», – о. Тарас Валах
-
«Ми щасливі, бо є свідками не того, як церкви руйнують, а як будують», – владика Богдан Дзюрах про спорудження Патріаршого собору
-
Чи можна сповідатися онлайн? Відповідає протоієрей Тарас Валах
-
Отець Орест Фредина: «Якщо ми віримо в Ісуса Христа, то не маємо носити жалобу за покійними»
-
«Молитва за померлих — це визнання нашої віри в життя вічне у воскреслому Ісусі», — о. Орест Фредина у «Відкритій Церкві»
-
Лариса Ґаладза, Мирослав Маринович, Андрій Гундер, с. Теодора Шулак, Тарас Тополя та Ігор Козловський про своє бачення майбутнього УГКЦ
-
Знакові події в УГКЦ за останні десять років
-
Піст і наші екозвички із деканатом душпастирських справ УКУ
-
Глава УГКЦ про нове бачення Церкви: «Ми мусимо зійти зі своїх п’єдесталів і обмити людські рани»
-
Блаженніший Святослав розповів, хто з попередників мав на нього найбільший вплив, і звернувся до вірних з особистим проханням