АКТУАЛЬНО

Митрополит Борис Ґудзяк став першим українцем, який отримав нагороду від Університету Нотр-Дам

Неділя, 30 червня 2019, 22:17
У суботу, 29 червня 2019 року, у Львові відбулося вручення нагороди Університету Нотр-Дам (США) (Notre Dame Award) архиєпископу Борисові Ґудзяку, митрополиту Філадельфійському УГКЦ в США. Адже владика Борис — відомий громадський діяч, провідний науковець у галузі церковної історії, президент Українського католицького університету.

Як повідомляють ЗМІ, нагороду Університету Нотр-Дам присуджують “чоловікам та жінкам, життя і вчинки котрих є свідченням відданості ідеалам, яким служить Університет: віра, пізнання, освіта, справедливість, суспільне служіння, турбота про нужденних осіб”.

“Український католицький університет отримав нагороду Університету Нотр-Дам. З глибоким зворушенням прийняв її від імені багатьох: моїх духовних вчителів — засновників Українського католицького університету митрополита Андрея та патріарха Йосифа, кардинала Любачівського, патріарха Любомира, мого попередника — ректора о. Михайла Димида, моїх колег, сенаторів, студентів. Отримую з відчуттям великої вдячності — Богові, всім тим, завдяки кому це могло відбутися, та університетові Нотр-Даму”, — поділився владика Борис.

І згодом додав: “Мабуть, Нотр-Дам є найвідомішим католицьким університетом світу. Вважаю його провідним глобальним католицьким університетом. Ваша глобальна відкритість і чутливість проявляється навіть через такий жест уваги до маленького університету в далеких краях, з забутою історією та глибоко зраненими людськими серцями. Дозвольте вам подякувати за дружбу. У нас багато приятелів серед богословських програм, інститутів і університетів світу. Однак ставлення до нас університету Нотр-Даму є унікальним — ви нас особисто підтримуєте! Ми друзі! І це велика благодать”.

Додамо, що нагороду Університету Нотр-Дам за великі досягнення раніше отримували такі видатні постаті, як: президент США Джиммі Картер та його дружина; свята мати Тереза з Калькутти; північноірландський політик Джон Г’юм; кардинал Вінко Пуліч, архиєпископ Сараєво; Жан Ваньє, засновник спільноти “Лярш-Ковчег”, Colectivo Solecito de Veracruz — спільнота мексиканських матерів, що організовували пошуки зниклих безвісти близьких і рідних внаслідок кримінального насильства та бездіяльності держави.

 

Департамент інформації УГКЦ


ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава на інтронізації екзарха Німеччини та країн Скандинавії владики Богдана Дзюраха19 квітня

Бути християнином, приймати хрещення Христове означає бути готовим послужити. Причащатися Його Тіла і Крові означає мати силу здійснити це...

МЕДІА
Prev Next