АКТУАЛЬНО

Митрополит Василій Семенюк: «Людина призначена для блаженства вічного і носить у своєму серці тугу за ним»

Вівторок, 08 грудня 2020, 09:57
Про це сказав 6 грудня архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк у проповіді під час душпастирського візиту до парафії Святого Івана Богослова (Тернопільський східний деканат).

«Людина, яка надмірно захоплюється дочасними благами, невдовзі стає рабом речей, а не їхнім паном, - сказав архиєрей, аналізуючи євангельське читання 26-ї неділі по Зісланню Святого Духа про нерозумного багача. - Тоді вона не дивиться вже на дочасні блага як на середники, але як на мету, задля якої живе і якій присвячує щоразу більше часу, уваги і зусиль.

Матеріальні блага повинні заспокоювати дочасні потреби і в цьому немає нічого поганого. Розумна людина повинна старанно працювати, щоб чесним трудом заробити на свій прожиток. Нічого злого не є також у тому, щоб робити деякі заощадження на майбутнє. Зло настає тоді, коли людина починає використовувати ці блага для приємностей, коли нагромаджує їх у надмір, забуваючи про те, що поруч можуть жити тисячі людей, які потребують допомоги, які голодують, із якими можна було б поділитися надміром свого багатства».

Архиєпископ наголосив, що «людина не створена для того, щоб розкошувати тут, на землі, вона призначена для блаженства вічного і носить у своєму серці тугу за цим блаженством. У годину смерті людина все покине, вона нічого не візьме із собою до вічності».

Із митрополитом Василієм на Божественній Літургії співслужили: настоятель храму о. Іван Козій та священники-сотрудники о. Василь Макоїд, о. Володимир Барна та о. Василь Дубець. У ході візиту відбулося спілкування з духовенством та вірними, ознайомлення з потребами громади.

Насамкінець архиєрей звернувся до батьків: «Стараймося, щоб у наших християнських родинах була молитва. Щоб батьки разом з дітьми молилися, щоб ми могли нашим дітям дати найбільший скарб - святу віру, щоб наші діти цінували святі дні, цінували Літургію і були милосердні до ближніх. Тоді Господь Бог благословить наші родини».

о. Олег Харишин,
пресслужба архиєпархії


ПУБЛІКАЦІЇ

Хрещення – початок християнського життя, нове народження з води і Духа10 квітня

У 47-му випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #доступно про важливе» Глави УГКЦ продовжив роздуми про сутністю Таїнств Христової...

МЕДІА
Prev Next