АКТУАЛЬНО

Мобільний застосунок «Цитати Любомира Гузара» уже можна встановлювати на ваші смартфони

Середа, 11 жовтня 2017, 23:04
Мудрість Блаженнішого Любомира, котрий у травні відійшов у вічність, тепер оцифрували та представили у вигляді простого та безкоштовного мобільного застосунку «Цитати Любомира Гузара».

Ідея реалізувати подібний проект з’явилася не в Києві чи Львові, а у Вінниці. Її автором став колись громадський активіст і політик, а сьогодні радник міського голови Андрій Юсов за підтримки Вінницької міської ради та iHUB. А вже вінницькі програмісти та дизайнери реалізували проект технічно: трохи більше ніж за місяць розробили два застосунки для iOS та Android, котрі вже доступні для завантаження в AppStore та GooglePlay безкоштовно. Щоб його знайти, необхідно в стрічці пошуку ввести запит «Цитати Любомира Гузара».

На сьогодні в застосунок завантажено понад 200 цитат Блаженнішого Любомира, переважно взятих з книги «Бути людиною», яку було видано у 2011 році. Крім того, декілька десятків цитат зібрано за період 2011 - 2017 років. Усі наявні цитати згруповані за рубриками, яких є 18: від «Бути людиною» до «Бути журналістом», від «Про владу» до «Про відпочинок».

Розробники обіцяють, що в процесі розвитку застосунку вони додаватимуть до нього цитати, а також просять волонтерів допомогти перекласти застосунок іншими мовами – поки що «Цитати Любомира Гузара» доступні лише українською.

Застосунок не переобтяжений надмірним функціоналом: тут є лише самі цитати, біографія покійного архиєрея, можливість налаштувати push-повідомлення (від одного до 24 протягом дня), а також кнопка поширення на Facebook для кожної цитати.

Розробники з компанії Appgress, Руслан Романюк та Іван Мазур, пояснюють, що невдовзі вони додадуть можливість поширювати цитати із застосунку також і в інші соцмережі, зокрема в Twitter.

Координатор проекту з боку Церкви, о. Ігор Яців, маючи слово на презентаційній прес-конференції, сказав, що приємно вражений подібною ініціативою вінничан. «До мене приходили люди з різними ідеями: чи то видавати супер-якісний церковний журнал, чи то зняти фільм. Часто їх розрахунок був простим: в Україні є п’ять мільйонів греко-католиків, кожен пожертвує по гривні і буде великий бюджет для певного проекту. Однак саме тут, у Вінниці, люди самі реалізували власний задум. Тішуся, що тепер, коли люди, на жаль, дедалі менше читають книжки та більше користуються смартфонами, матимуть можливість черпати мудрість Любомира Гузара в зручній для них формі».

Розробники проекту додають, що під час тестування застосунку не один раз помічали, що цитати, котрі демонструються користувачу ніби у випадковому порядку, насправді часто дуже влучно «підлаштовуються» під певну життєву ситуацію.

«Ми не знаємо, з чим це пов’язано. Можливо, це наше суб’єктивне бачення, але радимо спробувати іншим користувачам це перевірити», – сказав Іван Мазур.

Наприкінці презентації автор ідеї Андрій Юсов закликав поширювати інформацію про застосунок, аби якнайбільше людей черпали мудрість одного з найбільших моральних авторитетів України.

«Рівень довіри до Любомира Гузара за його життя був безпрецедентно великий серед українців. Він значно перевищував число вірян УГКЦ. Дуже важливо поширювати цю мудрість серед людей, аби ці цитати надихали нас зробити Україну кращою», – підсумував Юсов.

Фото Андрія Завертаного

 

Департамент інформації УГКЦ
за матеріалами vezha.vn.ua

ПУБЛІКАЦІЇ

Заява ВРЦіРО у зв’язку зі звинуваченнями МОЗ у поширенні COVID-19 у західних областях України06 серпня

Заява ВРЦіРО у зв’язку зі звинуваченнями МОЗ у поширенні COVID-19 у західних областях України.

МЕДІА
Prev Next