АКТУАЛЬНО

«Моїм завданням було впровадити читача в християнське мислення Лесі Українки» – Глава УГКЦ під час дискусії про «Апокриф»

Четвер, 04 лютого 2021, 18:22
«Перечитайте декілька разів твори Лесі Українки і ввійдіть у діалог з поетесою», – закликав Глава УГКЦ під час розмови про книжку «Апокриф. Чотири розмови про Лесю Українку», яка відбулася сьогодні, 4 лютого 2021 року, в ефірі «Живого телебачення».
Зображення 1 / 8 Використовуйте клавіші для перегляду

Участь у дискусії взяли автори книжки – Блаженніший Святослав та пані Оксана Забужко. До спілкування за допомогою платформи Zoom приєдналися й читачі книги, які мали змогу поставити авторам «Апокрифа» свої запитання. Розмову модерував о. Ігор Яців, керівник Департаменту інформації УГКЦ.

На переконання Блаженнішого Святослава, їхніми розмовами з Оксаною Забужко про християнські твори Лесі Українки вдалося досягнути мети – не заступити постать поетеси і ввести читача в діалог із нею.

«Нещодавно я знову прочитав твори Лесі Українки, і вони по-новому до мене промовили. Заохочую кожного кілька разів прочитати християнські твори [Лесі Українки. – Ред.], щоб побачити, наскільки правильно і глибоко вони написані», – закликав Предстоятель УГКЦ.

Блаженніший Святослав переконаний, що прочитати твори Лесі Українки повинна кожна освічена людина, незалежно від того, вірить вона в Бога чи ні. За його словами, Леся Українка достойна, щоб кожна епоха наново відкривала для себе її твори, позаяк поетеса дуже правдиво викриває хибні уявлення про християнську релігію, ба більше – викриває гріхи християн.

«Моїм завданням було впровадити читача в християнське мислення відомої української поетеси», – наголосив духовний лідер українців, пояснюючи, чому він погодився на співавторство книги «Апокриф».

«Запрошую прочитати "Руфін і Присцилла", бо, на мою думку, це найбільш зрілий твір Лесі Українки, у якому вона показує дві різні дороги до Бога, – заохочує Блаженніший Святослав і додає: – Присцилла – класична жінка-християнка, мучениця, яка через спільноту Церкви доходить до мученичого вінця, а Руфін – її чоловік, який спасається через жінку, чесно у своєму сумлінні відкриває істину».

Цікаво, що Леся Українка називає Церкву спільнотою, зазначає Глава УГКЦ, і звертає увагу на потребу кожного християнина перебувати в спільноті: «Кожен християнин потребує спільноти, яка згодом породжує певні форми й інституції. Церковна спільнота є базовим шаром, у якій різні церковні інституції [релігійні конфесії. – Ред.] віднаходять сенс. Віруюча людина потребує перебувати в спільноті, щоб перевірити свій досвід спілкування з Богом на справжність і автентифікувати свій релігійний досвід».

Варто зазначити, що більш як двогодинна розмова про «Апокриф» складалася із трьох частин: у першій – співавтори книги ділилися своїми враженнями від книги, у другій – видавництво «Комора» представило питання читачів, а відтак у третій  частині ті, хто долучився до події через Zoom, мали можливість особисто поставити свої запитання до учасників розмови. Запитання лунали з різних куточків України та з-за кордону.

Пригадаємо, що презентація книги Блаженнішого Святослава та Оксани Забужко «Леся Українка "Апокриф": Чотири розмови про Лесю Українку» відбулася в червні 2020 року в прямому ефірі «Живого телебачення».

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава на інтронізації екзарха Німеччини та країн Скандинавії владики Богдана Дзюраха19 квітня

Бути християнином, приймати хрещення Христове означає бути готовим послужити. Причащатися Його Тіла і Крові означає мати силу здійснити це...

МЕДІА
Prev Next