АКТУАЛЬНО

Молитва за жертв Голодомору в Австрії

Вівторок, 25 листопада 2008, 00:19
23 листопада у Зальцбурзі (Австрія) відбулися поминальні заходи з нагоди 75-х роковин Голодомору 1932-33 років в Україні, участь в яких взяв Посол України в Австрії Євген Чорнобривко, представники українських осередків у Зальцбурзі, Лінці та Мюнхені.
23 листопада у Зальцбурзі (Австрія) відбулися поминальні заходи з нагоди 75-х роковин Голодомору 1932-33 років в Україні, участь в яких взяв Посол України в Австрії Євген Чорнобривко, представники українських осередків у Зальцбурзі, Лінці та Мюнхені. Поминальну панахиду за жертвами Голодомору у співслужінні з душпастирем українських греко-католиків при церкві святого Марка о. Николаєм Горникевичем, парохом церкви Святої Варвари у Відні Тарасом Шаґалою, о. Юрієм Коласою з нижньої Австрії, відслужив Владика Гліб (Лончина), Куріальний єпископ. «У сьогоднішню неділю ми споминаємо разом з усією Україною 75-ту річницю Голодомору 1932-1933 років. Це велика трагедія не тільки українського народу, але й усього людського роду», – наголосив Владика Гліб. Після панахиди присутні оглянули фотовиставку, присвячену Голодомору та художній фільм «Голод 33». До гостей заходу звернувся Посол України в Австрії Є.Чорнобривко, який зачитав звернення Президента України Віктора Ющенка до світового українства та міжнародної спільноти з нагоди вшанування 75-х роковин Голодомору 1932-33 років в Україні, а також поінформував, яких кроків вживає наша держава задля міжнародного визнання Голодомору. Керівник громадської організації «Український центр Зальцбург» Надія Барч закликала усіх присутніх запалити свічку пам’яті та вшанувати хвилиною мовчання невинно замучених Голодом наших співвітчизників, висловивши таким чином солідарність з усім українським народом. Напередодні, 22 листопада представники Посольства та Постійного представництва України при міжнародних організаціях у Відні поклали колоски пшениці і запалили свічки біля пам’ятника жертвам Голодомору в Українському культурно-інформаційному центрі у Перхтольсдорфі. Свічки пам’яті горіли того дня також в Посольстві України, оселях дипломатів та представників української громади.

Ірина Самченко,
прес-секретар Посольства України в Австрії

ПУБЛІКАЦІЇ

«Наш народ не склав тест на людяність. Це найбільший біль», — священник, який перехворів коронавірусом27 травня

Кількість інфікованих коронавірусом в Україні перетнула позначку у 20 тисяч — населення невеликого міста, на кшталт Генічеська чи...

МЕДІА
Prev Next