АКТУАЛЬНО

Монаший хор "Deisis" взяв участь у Міжнародному фестивалі церковної музики

П'ятниця, 13 жовтня 2017, 12:26
Вже традиційно у жовтні в м. Ґіжицько у Польщі проходять концерти церковної музики. Цьогоріч у такому духовному фестивалі взяли участь тринадцять хорів з України, Литви та Польщі, всього біля 300 хористів. Вперше участь у цьому заході взяв василіянський монаший хор «DEISIS», який заснований при Василіянському інституті філософсько-богословських студій ім. митрополита Йосифа Велямина Рутського у Брюховичах, що біля Львова.

Хор «DEISIS» брав участь у різних заходах, виконував Літургію у різних храмах України, а також давав сольні концерти. Неодноразово був учасником Різдвяного фестивалю «Коляда на Майзлях» у м. Івано-Франківськ. Камерний хор «DEISIS» має в репертуарі Літургію, укомплектовану з творів різних композиторів, хорові твори на релігійну і патріотичну тематику, українських та європейських композиторів, а також красиві старі пісні. Хор виконує теж грецькі пісні.

Розпочалися концерти духовної музики у суботу, 7 жовтня у василіянських парафіях Венгожева та Гіжицька. У неділю, 8 жовтня, о 12.00 год відбулася урочиста Свята Літургія, яку очолив о. Василь Парасюк, ЧСВВ, парох греко-католицької парафії в м. Ґіжицько, а проповідь виголосив о. Вінкентій Пелих, ЧСВВ, ігумен василіянського монастиря св. Йосафата у Вільнюсі (Литва).

Цього дня концерти пройшли у церквах на терені Мазурського Відділу, саме: в Банях Мазурських, Венгожеві, Видмінах, Ґіжицьку, Круклянках і костелах в: Бистрим, Вількасах і Ридзеві. Завершилася програма, традиційно, гала-концертом, який пройшов в костелі святого Казимира в Ґіжицьку.
– Стараємося, щоби щороку участь у заході брали нові колективи, щоб запропонувати нові речі – каже Катерина Полевчак, голова відділу Мазурського ОУвП.

Концерти церковної музики – це свято любителів хорового співу. Такий фестиваль організовує управління Мазурського відділення Об’єднання українців у Польщі спільно з греко-католицькою парафією в м. Ґіжицько, якою опікуються отці василіяни з монастиря Св. Архистратига Михаїла у Венгожево.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами www.osbm.in.uа

ПУБЛІКАЦІЇ

Padre bike, чи незвичайна відпустка звичайного священника22 червня

Вашій увазі пропонуємо інтерв’ю з греко-католицьким священником із Саскатуну (Канада), військовим капеланом отцем Іваном Нагачевським....

МЕДІА
Prev Next