АКТУАЛЬНО

«Ніколи ми не втратимо Божої любові до нас», - митрополит Василь Семенюк у неділю про блудного сина

Понеділок, 01 березня 2021, 10:08
28 лютого, що за церковним календарем є неділею про блудного сина, владика Василь Семенюк, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський, здійснив душпастирський візит у парафію Святої Софії - Премудрості Божої міста Тернополя (масив "Дружба") Тернопільського центрального деканату. Архиєпископ очолив Божественну Літургію, на якій із ним співслужили настоятель храму та декан Тернопільський о. Віталій Козак і о. Нестор Шевчук.

Даючи духовні настанови під час проповіді, владика Василь сказав таке: «Нинішня притча про блудного сина показує безмежну любов, яку Бог має до нас, своїх дітей. Вона пригадує, що можна втратити всі Божі дари внаслідок грішного життя, але ніколи ми не втратимо Божої любові до нас, любові безкорисливої, беззастережної та безумовної. Саме усвідомлення цієї любові дозволило блудному синові не впасти в остаточну розпуку. Він розумів, що наробив помилок, багато втратив, та все-таки повернувся додому. Був настільки мудрим, що знав, у якому напрямку потрібно повертатися, аби врятувати своє життя. Він знав, що існує дім, у якому б'ється любляче серце його батька. Це був його скарб, який він ще зберіг.

Кожен грішник, який навертається по-справжньому, переживає те саме. Як і блудний син, він відкриває, що можна втратити всі дари, отримані від Бога, але ніколи не можна втратити права на любов, якою Бог нас постійно обдаровує. Ми ніколи не втрачаємо права повернутися до Бога, навіть з найбільшого зіпсуття і моральної нужди. Усе це можливе завдяки силі прощення та милосердної Божої любові».

Владика Василій здійснив Чин освячення новоспорудженого престолу. Відтак привітав представників Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, адже саме храм Святої Софії є духовним осередком для студентів та викладачів навчального закладу. У ході візиту відбулося також спілкування з духовенством та вірними, ознайомлення з потребами громади, благоустроєм храму, а також свято духовної пісні від семінаристів Тернопільської духовної семінарії.

tze.org.ua


ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава на інтронізації екзарха Німеччини та країн Скандинавії владики Богдана Дзюраха19 квітня

Бути християнином, приймати хрещення Христове означає бути готовим послужити. Причащатися Його Тіла і Крові означає мати силу здійснити це...

МЕДІА
Prev Next