АКТУАЛЬНО

На Днях УКУ-2019 освятили цеглинки жертводавців та посвятили першокурсників

Середа, 25 вересня 2019, 09:49
День Українського католицького університету розпочався із чину освячення мозаїк храму Святої Софії-Премудрості Божої, після чого гості приєдналися до святкової Літургії з нагоди храмового празника. З привітальним словом до присутніх звернувся владика Борис Ґудзяк, архиєпископ і митрополит Філадельфійський, президент Українського католицького університету.

Паралельно з освяченням цеглинок жертводавців у храмі відбулося також закладання пам’ятної капсули в будівлю Колегіуму ІІ – майбутнього помешкання студентів УКУ, що зможуть тут оселитися вже через рік. До цієї частини долучилися отець-ректор Богдан Прах, митрополит Борис, священники, проректори, жертводавці та хор університету.

Загалом до історичних подій приєдналися близько п’ятдесяти українських фундаторів вишу та понад тридцять жертводавців і гостей з-за кордону. Окрім того, відбулося благословення нового спортивного майданчика, а на території кампусу присутніх пригощали традиційним українським борщем.

За обідом поспілкувалися з гостями-фундаторами УКУ. Так, пан Юрій Герасимович з Монреаля, Канада, приїхав на святкування з дружиною Анною: «У Монреалі я познайомився з владикою, котрий розповів про цей університет. Мене одразу зачепила його історія – мені здається, цей заклад не лише серце, а й душа України! Чому не пожертвувати для нього, чому не підтримати його?.. Думаю, люди вагаються допомогти фінансово цій країні; тут же є не тільки сувора калькуляція кожного цента, долара чи гривні, але ми знаємо й те, куди ті інвестиції спрямовуються – у молодь. Я запрошую інших долучатися до святкувань Українського католицького університету, тоді вони стануть його частиною і відновлюватимуться. Щоразу я приїжджаю сюди, бачу нашу молодь, чую нашу мову та молитву, і уявіть собі: усередині всього цього – Бог».

Пані Ореста Пілецька-Фединяк приїхала з Чикаго: «Я давня мешканка США, але працюю в нашій кредитівці. Ми підтримуємо УКУ, тому що нам дуже важливо мати священників, якими часто стають випускники – наша діаспора вже не готує до служіння своїх отців, а парафіян маємо багато. Ми підтримуємо університет щорічними датками – від нашої кредитівки й особисто. Заохочуємо й інших, адже розуміємо: УКУ дає різноманітну фахову освіту».

Загалом закордонні гості прибули до УКУ з Лондона (Великобританія), Чикаго (США), Монреаля та Британської Колумбії (Канада). Вони також долучалися до посвяти в студенти та церемонії вручення стипендій студентам п’яти факультетів університету. Водночас у корпусі філософсько-богословського факультету розпочалася щорічна зустріч випускників УКУ, приурочена до двадцятої річниці першого випуску.

Завершився день зустріччю батьків першокурсників з ректором.

Західне бюро «Живого ТБ»
за матеріалами ucu.edu.ua

ПУБЛІКАЦІЇ

«Такі збірки є виявами братерської християнської любові та єднання», — владика Андрій Рабій про допомогу постраждалим від паводків07 липня

Впродовж останніх кількох тижнів кожного із нас зворушують кадри із Західної України, де місцеві мешканці боряться із негодою паводків....

МЕДІА
Prev Next