АКТУАЛЬНО

На Донеччині злісно погромлено і пограбовано греко-католицький храм

Четвер, 31 березня 2011, 12:08
У ніч з 29 на 30 березня у шахтарському містечку Димитрів Донецької області вчинено пограбування і погром греко-католицької церкви Петра і Павла. Зловмисник розпиляв решітки, розбив склопакет євровікна і проник до храму. Серед іншого злодій вкрав сім ікон (дві намісні, ікону Серця Христового зі святилища і 4 ікони з церковної крамниці). Окрім того, розламав скриньку для пожертв на потреби бідних і звідти забрав гроші. Сума збитків становить 4,5 тис. гривень.
У ніч з 29 на 30 березня у шахтарському містечку Димитрів Донецької області вчинено пограбування і погром греко-католицької церкви Петра і Павла. Зловмисник розпиляв решітки, розбив склопакет євровікна і проник до храму. Серед іншого злодій вкрав сім ікон (дві намісні, ікону Серця Христового зі святилища і 4 ікони з церковної крамниці). Окрім того, розламав скриньку для пожертв на потреби бідних і звідти вкрадено гроші. Сума збитків становить 4,5 тис. гривень. «Престол і Святі Тайни, дякувати Богові, залишилися недоторкані, але все інше було перевернуто, розбито і потрощено, лампадне масло порозливане, немовби у храмі побував з десяток безбожних варварів», – так прокоментував побачене парох храму Петра і Павла м. Димитрів о. Іван Василенко. Наслідки злочину священнослужитель виявив зранку, коли прийшов на відправу ранішніх Богослужінь. На місце пригоди настоятель храму викликав правоохоронні органи. У ході дослідження місця злочину працівники міліції зафіксували сліди зламу і виявили знаряддя, якими користувався крадій: пилка, сокира, лом, печатки і торбинка, у якій все це було. Чому злодій залишив свої знаряддя у храмі, не відомо. Правоохоронці зібрали необхідні відомості та порушили кримінальну справу. Особу злочинця поки що не встановлено. Понад шість годин о. Іван Василенко доводив церкву до відносного порядку. Священик називає це не просто пограбуванням, а святотатством, оскверненням храму, тому перед Вечірнею церковцю було наново освячено.  

Прес-секретаріат Донецько-Харківського екзархату

  http://ugcc.dn.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=204%3A2011-03-30-18-51-40&catid=34%3Anews&Itemid=18
ПУБЛІКАЦІЇ

Підсумковий комунікат 21-ї Зустрічі східних католицьких єпископів Європи18 червня

Від 14 до 17 червня в єпархії Лунгро для італо-албанців континентальної Італії проходила щорічна Зустріч східних католицьких єпископів...

МЕДІА
Prev Next