АКТУАЛЬНО

На Львівщині до храму УГКЦ повернулися вісімдесятилітні документальні артефакти культурної спадщини

Понеділок, 08 липня 2019, 09:50
7 липня 2019 року, у день торжества Чудотворної ікони Матері Божої Неустанної Помочі та празника Різдва святого Івана Предтечі, у храм Всіх святих українського народу, на своє законне та історичне місце, повернулися 80-літні документальні артефакти культурної спадщини, які засвідчують створення, за рішенням слуги Божого митрополита Андрея Шептицького та відповідної благосної грамоти, Братства Матері Божої Неустанної Помочі при храмі Різдва Пресвятої Богородиці в Холоєві на Стариках (давня назва села Вузлове, що на Львівщині).

Історія ікони Матері Божої Неустанної Помочі дуже давня і цікава. Ця ікона є святою і чудотворною для християн як Східного, так і Західного обрядів.

Місії отців редемптористів поширювали культ ікони Матері Божої Неустанної Помочі по всій Західній Україні. Так згодом почали виникати Братства  Матері Божої Неустанної Помочі – особливі спільноти людей, які винятково присвячували своє життя Матері Божій з чудовим ім’ям Неустанна Поміч.

У міжвоєнний час налічувалось 15 тисяч вірян різних парафій, які були членами цього Братства. 90 років тому, за благословенням Апостольського Престолу, було засноване Архибратство Матері Божої Неустанної Помочі в місті Станіславові, нині Івано-Франківськ. Архибратсво мало повноваження прилучати і засновувати нові братства, окрім того учасникам Архибратства було уділено багато привілеїв відпустів та молитовних прощ.

Відрадним і щасливим для молитовної громади с. Вузлове є віднайдення документальних свідчень того, що у Вузловому (тоді - Холоєві) теж існувало Братство  Матері Божої Неустанної Помочі. Це засвідчують унікальні і дуже цінні історичні документи: 

Перша документальна реліквія: 

Грамота Архибратства  Матері Божої Неустанної Помочі, датована 15 квітня 1938 року, яка затверджує: «У Холоєві на Стариках, при церкві Різдва Пресвятої Богородиці, канонічно основане Братство Матері Божої Неустанної Помочі та прилучене до Архибратства і має привілей повного відпусту в день Сострадання Пресвятої Богородиці…» Тобто, щорічно 6 липня, у церковне свято Сострадання Пресвятої Богородиці, у Холоєві був відпуст, а отже, храм на Стариках мав статус відпустового місця. За визначенням, відпуст – це місце і можливість молитовного прощення дочасної кари за гріхи перед Богом. Окрім того, в грамоті йдеться що усі священники, парохи храму на Стариках, отримують повноваження провідника або глави братства з правом приймати і виключати членів братства.

Друга документальна реліквія: Митрополича грамота Андрея Шептицького, з відтиском його особистої печатки та підписом його помічника о. Івана Бучка. Митрополича грамота підтверджує всі права, повноваження та привілеї  Братства Матері Божої Неустанної Помочі в Холоєві на Стариках при церкві Різдва Пресвятої Богородиці.

Ці важливі документи-реліквії засвідчують, що ось вже 80 років село Вузлове (Холоїв) та його мешканців перебувають під опікою чудотворної Ікони Матері Божої з благодатною назвою Неустанна Поміч.

Іван Покотило


ПУБЛІКАЦІЇ

Молитва слухання: як молитися зі Святим Письмом?11 липня

У дев’ятому випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Отець і Глава УГКЦ запропонував глядачам роздумати над...

МЕДІА
Prev Next