АКТУАЛЬНО

На Львівщині греко-католики вже декілька років моляться просто неба перед зачиненим храмом

П'ятниця, 29 січня 2021, 11:23
У с. Дубрівка Самбірського району Львівської області вже тривалий час існує конфліктна ситуація довкола храму Святого Василія Великого, який до 1946 р. перебував у власності Української Греко-Католицької Церкви, а тепер зачинений. Після того як місцеві греко-католики оприлюднили в соцмережі світлини з різдвяних богослужінь просто неба перед зачиненим порожнім храмом, це викликало обурення серед людей різних віросповідань.
Фото: FB Тетяна Лесик Фото: FB Тетяна Лесик Фото: FB Тетяна Лесик Фото: FB Тетяна Лесик Фото: FB Тетяна Лесик Фото: FB Тетяна Лесик

Про це, відповідаючи на запити ЗМІ, повідомляє Пресслужба Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ.

У повідомленні зазначається, що у 1946 р. радянська влада насильно відібрала храм Святого Василія Великого у греко-католицької громади і передала його Російській Православній Церкві. У 1994 р. храм було передано у почергове користування УГКЦ та УАПЦ, втім православна громада так і не допустила греко-католиків до богослужінь. У 1997 р. Львівська обласна державна адміністрація, проігнорувавши права греко-католиків на свій старовинний храм, передала його в одноосібне користування православній громаді.

 

Храм Василія Великого села Дубрівка. Не можу мовчати, коли кричить душа і всі навколо роблять вигляд ніби усе добре,...

Опубліковано Тетяною Лесик Середа, 27 січня 2021 р.

 

У 2009 р. православна громада збудувала новий храм Різдва св. Івана Хрестителя, а стародавній зачинила. За весь час користування храмом у ньому не було проведено належного ремонту, тому впродовж останніх десятиліть він руйнується як ззовні, так і всередині.

 

Христос рождається! Дорогі брати і сестри в Христі, як священник, котрий вже п'ятий рік молиться з парафіянами під...

Опубліковано Любомиром Григелем Четвер, 28 січня 2021 р.

 

Греко-католицька громада с. Дубрівка неодноразово докладала зусиль, щоб вирішити це питання мирним шляхом. Починаючи з 2016 р., громада почала звертатися до судів різних інстанцій з надією відновити богослужіння у своєму старовинному храмі. На сьогодні справа вкотре розглядатиметься в суді.

Департамент інформації УГКЦ
за матеріалами Пресслужби Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Владика Василь Лостен: «Діалог – це можливість по-справжньому пізнати серце свого ближнього»02 грудня

Свого часу митрополит Андрей Шептицький сказав: «Спільне добро чинить із людей одне тіло, а якраз те спільне добро є основою всякої любови....

МЕДІА
Prev Next