АКТУАЛЬНО

На Львівщині освятили дзвіницю, якій немає аналогів в Україні

Вівторок, 29 серпня 2017, 12:46
У неділю, 27 серпня, на вершині гори Діл, що біля села Недільна Старосамбірського району Львівської області, відкрили й освятили так звану «Вежу пам’яті» ‒ унікальну дерев’яну дзвіницю, аналогів якій нема в Україні та поза її межами.

Дерев’яна споруда – це величний пам’ятник всім, хто віддав життя за волю і незалежність України, в місці, яке увійшло в історію національно-визвольної боротьби під назвою «Київ», оскільки тривалий час було важливим осередком цієї боротьби.

Місце для спорудження такого пам’ятника вибране не випадково. На горі Діл у роки Другої світової війни діяла підстаршинська школа УПА. В одному з боїв із німецьким військовим підрозділом загинуло 43 повстанці.

«Вежу пам’яті» вінчає хрест, який на сьогодні є найвище встановленим у Європі – розташований на висоті 907 метрів над рівнем моря. Цей рекорд зафіксували у Книзі рекордів України.

Участь у відкритті Вежі взяли голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, дочка президента УГВР Наталія Осьмак, народні депутати України, делегації із Дрогобиччини, Турківщини, Тернопільської, Рівненської, Київської областей, ветерани АТО, представники громадськості. Тут спільно поклали квіти та помолилися за полеглих героїв України.

Перші роботи на горі Діл розпочались у 2009 році.

Ідея будівництва Вежі належить уродженцю села Недільна Ігореві Піхоцькому, а втілення задуму в життя стало можливим завдяки львівському архітекторові Олесю Дзиндрі, який розробив проект унікальної дерев’яної споруди.

 

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами www.slovo.today

ТЕГИ: освячення
ПУБЛІКАЦІЇ

«Наша мета — мати єдине законодавство УГКЦ в Україні та поза її межами», — о. Андрій Танасійчук09 лютого

Існує відомий та доволі влучний латинський вислів, який повчає нас дотримуватися встановлених правил і норм: «Бережи порядок і порядок...

МЕДІА
Prev Next