АКТУАЛЬНО

На Львівщині у підлозі храму знайшли артефакт ХІІ-ХІІІ ст

П'ятниця, 15 червня 2018, 15:12
Під час реставрації підлоги в храмі Святої Параскеви в Буську на Львівщині знайшли бронзовий литий нагрудний хрест-складень ХІІ-ХІІІ ст. Будівельники виявили його у вівтарній частині.

Хрест-енколпіон – це надбання ще давньокняжої доби в період поширення християнства, повідомляє RISU.

“У середину таких хрестів вкладали мощі святих. Реліквія залишила значний слід у культурній спадщині Київської Русі, адже в орнаментах, що вилиті на прикрасі, закодований духовний спосіб життя на зорі становлення християнської віри серед русичів. Складна техніка обробки металу також свідчить про високу майстерність ремісників Київської Русі”, – ідеться в повідомленні.

Знайдений рельєфно чернений енколпіон із заокругленими кінцями і навершям у вигляді ограненої намистини містить зображення розп’яття на лицевій пластині та вирізьблений хрест на зворотній.

Належав, імовірно, священику або іншій духовній особі, похованій на території старого прицерковного кладовища.

Для історії Буська ця знахідка має неоціненне значення. Вона є непрямим свідченням того, що вже у ХІІ ст. на Довгій Стороні стояв храм із присвятою Святій Параскеві.

svidok.online


ПУБЛІКАЦІЇ

УГКЦ в Естонії та Фінляндії: Церква як серце України08 квітня

Українська Греко-Католицька Церква Матері Божої Троєручиці розташована у стародавній частині Таллінна у середньовічній будівлі....

МЕДІА
Prev Next