АКТУАЛЬНО

«На службі Богу і українському народу»: в Ужгороді відбувся науковий симпозіум присвячений о. Анатолію Кралицькому, ЧСВВ – відомому досліднику Закарпаття

Вівторок, 12 лютого 2019, 10:24
11 лютого 2019 року в м. Ужгороді відбувся Науковий симпозіум під назвою «На службі Богу і українському народу», присвячений о. Анатолію Кралицькому, ЧСВВ, відомому досліднику Закарпаття, з нагоди 125-річчя його відходу до вічності.

Захід організувала провінція Святого Миколая Василіанського чину Святого Йосафата у співпраці з Інститутом історії Церкви МГКЄ, Інститутом історії Церкви УКУ та Ужгородським національним університетом.

З цієї нагоди в залі Вченої ради УжНУ, де відбувався симпозіум, зібралися отці василіани, історики, науковці, письменники, культурні діячі та зацікавлені особи.

Найперше із вступним та привітальним словом до учасників звернувся секретар Василіанської провінції Святого Миколая – о. Франциск Онисько, ЧСВВ, висловивши кілька основних думок стосовно постаті о. А. Кралицького, які виникли при організації цього заходу, а також заохотивши присутніх до нових досліджень і починань у цій сфері.

Опісля були виголошені такі доповіді, під час яких модератором виступав о. Михайло Михайлець, співробітник Інституту історії Церкви МГКЄ:

  • «Життєвий шлях та служіння о. Анатолія Кралицького, ЧСВВ» (Доповідач: о. Єронім Грім, ЧСВВ, віце-ректор з навчальної частини ВІФБС).
  • «Державна мадяризація та Мукачівський осередок василіан за ігуменства о. Анатолія Кралицького, ЧСВВ» (Доповідач: Віктор Кічера, к. і. н., доцент УжНУ).
  • «Духовно-виховні моменти у художній творчості о. Анатолія Кралицького, ЧСВВ» (Доповідач: о. магістр Михайло Михайлець, співробітник Інституту історії Церкви МГКЄ).
  • «Національна та релігійна ідентичність о. Анатолія Кралицького, ЧСВВ» (Доповідач: Володимир Мороз, к. і. н., науковий співробітник Інституту Історії Церкви УКУ).

Модератором дискусії, яка відбулася між учасниками після доповідей, виступив Юрій Данилець, к. і. н., доцент УжНУ.

На завершення присутні мали можливість поспілкуватися та обмінятися своїм досвідом й зацікавленнями під час розмови за кавою.

osbm.org.ua


ПУБЛІКАЦІЇ

«Єдність є в сутності, в глибині, в природі греко-католиків», — владика Венедикт Алексійчук в інтерв’ю про три мрії УГКЦ16 липня

Після зустрічі проводу Української Греко-Католицької Церкви із Папою Франциском та Римською курією у Ватикані владика Венедикт...

МЕДІА
Prev Next