АКТУАЛЬНО

На соборі Святого Юра освятили меморіальну таблицю отцю Маркіянові Шашкевичу

Понеділок, 31 липня 2017, 12:08
З нагоди 152-ї річниці з дня народження праведного митрополита Андрея Шептицького у соборі Святого Юра відбулася Архиєрейська Літургія за участю Єпископа-помічника Львівської архиєпархії Володимира. Після Літургії відбулося відкриття меморіальної таблиці о. Маркіяну Шашкевичу, яку освятив владика Володимир.

До спільної молитви долучилися представники влади, науковці, дослідники та віряни. Звертаючись до присутніх, владика Володимир, зокрема, сказав: «Людина хоче до свого життя додати років, але важливіше до своїх років додати життя. На це нам вказує постать Маркіяна Шашкевича. Він живе в нашій пам’яті, у своїх справах, у тому, що говорив та писав».

«Маркіян Шашкевич, якого всі називають будителем України, який пробуджував у людях національну свідомість,  нині дуже нам потрібний. Бо не всі ще пробудилися. Такі постаті є прикладом та дороговказом для кожного з нас у нашій праці з побудови сильної України», - зазначив під час урочистостей перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

Ініціатором виготовлення меморіальної дошки Маркіяну Шашкевичу є Громадська рада «Святий Юр». Меморіальна дошка виготовлена за ескізом тієї, яка була встановлена на соборі Святого Юра 106 років тому (згідно з архівними матеріалами). Дошку вкрадено за часів московської окупації у 1914 році після арешту митрополита Андрея Шептицького.

До речі, меморіальні дошки М. Шашкевичу також встановлено на катедральному храмі Святої Трійці УГКЦ у м. Дрогобичі та храмі Воскресіння Христового УГКЦ у Винниках.

Західне бюро «Живого ТВ» за матеріалами сайту www.loda.gov.ua

ПУБЛІКАЦІЇ

Отець Кирило Селецький – засновник двох монаших спільнот, першого захоронку, борець з алкоголізмом та просвітитель22 вересня

У 2018 році Українська Греко-Католицька Церква відзначає 100-річчя від дня смерті визначного священика Перемиської єпархії о.Кирила...

МЕДІА
Prev Next