АКТУАЛЬНО

На Страдецькій горі уже вдев’яте відбулася Всеукраїнська проща медиків

Понеділок, 14 червня 2021, 17:50
12 червня 2021 року відбулася IX Всеукраїнська проща медиків до Страдчу. У програмі були: Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив єпископ-помічник Стрийської єпархії УГКЦ Богдан Манишин у співслужінні із собором священників, розповідь пароха храму Успення Пресвятої Богородиці на Страдецькій горі о. Івана Колтуна про Страдецьку гору та Хресна дорога.

До події чисельно долучилися не лише медичні працівники, а й капелани.

У проповіді владика Богдан підкреслив, що Христос також є лікарем, бо Він зцілює, а  у стражданні єднаємося із Христом. Водночас єпископ додав, що вірою ми відповідаємо на дар зцілення. І тому дуже важливо не нарікати, бо це перший крок до зради.

«Ісус на хресті не нарікав, не дивився на свої рани і не казав, як Йому боляче. Усі це бачили. Він дивився на свою Матір, яка не відбирала від Нього терпіння, але ділила їх із Ним. Коли Ісус стає перед людським терпінням, то або визволяє людину, або входить у ці терпіння і їх освячує. І нам дуже важливо навчитися не нарікати, а дякувати Богові за все. Тому що нарікання – це перший крок до зради. У кожному терплячому наша свята Церква вчить бачити люблячого Христа. Бо ласку благословити має більше той, хто більше перетерпів».

Голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я с. Севастіяна Карвацька підкреслила, що сьогодні, ризикуючи життям, своєю жертвою медики рятують Україну. Адже в час війни та пандемії саме вони – на передовій.

«Наша  Комісія працює над тим, щоб організувати працю медичних капеланів, відкрити для медиків можливості духовної реабілітації  через проведення спеціальних курсів, семінарів та інших програм. Проводить духовні вправи та реколекції для медичних працівників та  всілякими способами сприяє зміцненню особистої віри, яка може стати непохитною міццю та основою професії лікаря чи будь-якого працівника медичної галузі. Віра без діл мертва. Тому УГКЦ не може залишитися осторонь потреб нашого народу та медицини. Наша Церква активно долучилася  до просвітницької діяльності, щодо запобігання поширення пандемії COVID-19. Взяли участь у поширенні та придбанні необхідних медичних засобів в міру своїх можливостей. Окремою сторінкою було старання про закупівлю та розподіл медичних концентраторів, особливо для хворих, які перебувають після ковіду вдома», – підкреслила сестра Севастіяна.

Долучився до спільної молитви і директор департаменту «Адміністрація міського голови» Євген Бойко,  який від імені міського голови Львова Андрія Садового відзначив медичних капеланів о. Олександра Руденка та о. Тараса Рисея монетами короля Данила Галицького. А медиків удостоїли подяками. Зокрема відзначили: директорку Львівського медичного коледжу післядипломної освіти Лесю Вовк, завідувача реанімації Центру легеневого здоров’я В'ячеслава Бондара, заступника головного лікаря Центру легеневого здоров’я Зеновія Наконечного, лікарку Лікарні швидкої допомоги Наталію Мотринець, стоматологиню, голову правління благодійного фонду «Із янголом на плечі» Ірину Плахтій.

Слово до присутніх мали медичні капелани, які духовно підтримують і медиків, і пацієнтів. Зокрема, голова медичних капеланів Львівської архиєпархії  о. Тарас Гадомський наголосив:

«Ми зібралися тут, щоб вкотре засвідчити, що служимо життю: у медичному та духовному вимірах. Ми, як капелани, є з вами, медики, у ці непрості часи. Ми з вами є і  в каплиці в лікарні, і в палаті. Ми з вами сумуємо тоді, коли когось втрачаємо і радіємо тоді, коли когось рятуємо. Сьогодні хочу насправді від капеланів Львівської архиєпархії подякувати всім, хто служить медично, за вашу титанічну працю. Ми це бачимо, цінуємо і вам дякуємо».

Звернувся до кожного з гостей Страдецької гори і парох храму Успення Пресвятої Богордиці у Страдчі о. Іван Колтун, який пригадав, що вже невдовзі, 26 червня, буде Всеукраїнська проща до Страдчу, під час якої очолить моління Блаженніший Святослав.  Це буде особлива проща, адже цьогоріч відзначають двадцятиріччя беатифікації блаженних отця Миколи Конрада, дяка Володимира Прийми та вісімдесятиріччя від їхньої мученицької смерті.

Після спільної молитви та подяк присутні мали змогу оглянути унікальні монастирські печери Страдецької гори, почастуватися перекускою та долучитися до Хресної дороги, під час якої в особливий спосіб дякували за дар життя. По завершенні спільного богослужіння медики мали час на спілкування та приватну молитву.

Департамент інформації УГКЦ за матеріалами https://velychlviv.com


ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next