На Закарпатті, у провінції Святого Миколая отців василіан, офіційно буде відновлено новіціат
Понеділок, 22 лютого 2021, 10:50 16 лютого 2021 року протоігумен провінції Святого Миколая в Україні о. Франциск Онисько, ЧСВВ, зустрівся з отцями і братами Крехівського новіціату провінції Найсвятішого Спасителя в Україні.
-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- На Закарпатті урочисто відзначать сторіччя «народного єпископа» Івана Маргітича
- У Будапешті провели різдвяні реколекції для місцевих греко-католиків
- У Василіанському інституті презентували сайт школи духовного проводу «Єлеазар»
Від провінції Святого Миколая в цій зустрічі брав участь теж новопризначений вчитель новиків о. Кипріян Зейкан, ЧСВВ. Він прибув до Крехівського новіціату перед урочистим відкриттям новіціату в Боронявському монастирі, яке відбудеться 28 лютого 2021 р.
Від провінції Найсвятішого Спасителя новіціат представляв ігумен і магістр Крехівського новіціату о. Володимир Маланюк, ЧСВВ, і протоігумен провінції о. Йоан Школик, ЧСВВ.
Протоігумен о. Франциск розповів про саму подію офіційного відкриття і відновлення новіціату в Закарпатській провінції, підкресливши, що саме сто років тому, 28 лютого 1921 року, в Мукачівському монастирі отці василіани урядово відкрили реформований новіціат, розпочинаючи справу монашої реформи, ювілей якої відзначається цього року в провінції Святого Миколая.
Протоігумен також розповів про потребу і важливість відновлення новіціату в провінції, наголосивши, що справа ця розпочалася ще з часу відновлення провінції Святого Миколая і першої Провінційної капітули у 2009 році. При цьому теж зроджувалося розуміння, що новіціат – це передусім «молитовне серце провінції», яке є не лише колискою для чернечого доросту, а й духовним осередком для кожного ченця провінції. Цього ж ювілейного для провінції Святого Миколая році, на основі історичних подій монашої реформи наново постає переосмислення, що новіціат в провінції має більше і ширше завдання – він повинен стати і бути місцем проповіді про красу богопосвяченого життя і цінність монашої посвяти в Церкві. Тому саме в цьому контексті і в цьому Ювілейному році провінція відроджує діяльність свого новіціату.
Також протоігумен згадав, що новіціат на Закарпатті був відкритий теж і після виходу з підпілля Греко-Католицької Церкви, а саме у 1995 році, магістром якого був з 1998 по 2005 р., присутній на цій зустрічі, о. Віктор Батіг ЧСВВ, теперішній духівник Крехівського новіціату.
Після інших пунктів своєї розповіді та побажань для новиків, як також запитань-відповідей, протоігумен запросив усіх присутніх на урочисте відкриття новіціату в Боронявському монастирі та наголосив, що він завжди буде духовно споріднений та поєднаний на різних рівнях з Крехівським новіціатом, як це й було в історичному минулому цих двох провінцій.
На завершення слово мали найперше протоігумен о. Йоан, який висловив підтримку й віру в те, що ця важлива справа матиме свої плоди і Боже благословення, як також учитель новиків о. Володимир, який подякував протоігумену о. Франциску та магістру о. Кипріяну за їхній візит та цю спільну й цікаву зустріч.
Департамент інформації УГКЦ за матеріалами http://osbm-hoshiv.in.ua
- «Леся Українка каже нам: Не закривайтеся у храмах, але наповнюйте суспільство справедливими принципами», – Глава УГКЦ26 лютого
- Блаженніший Святослав зустрівся з першим президентом України Леонідом Кравчуком26 лютого
- Будування мосту взаємодії: народні обранці обговорили з релігійними діячами потребу формування сімейної політики в Україні26 лютого
- Медики спілкувалися зі священниками Луцького екзархату щодо сучасної епідеміологічної ситуації 26 лютого
- Львівська духовна семінарія Святого Духа запрошує на день відкритих дверей26 лютого

Заява Ради Церков щодо початку процесу вакцинації від COVID-19 в Україні24 лютого
Заява Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій щодо початку процесу вакцинації від COVID-19 в Україні
-
«Для злочинців, грішників і тих, які не шукають правди, другий прихід Христа буде страшним судом», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
У Львові оцифровують фонди митрополита Андрея Шептицького
-
«Завдання ініціативи "Вервиця єднає" – спільна щоденна молитва вірних УГКЦ у всьому світі», – о. Ігор Яців
-
«Віра у воскресіння Ісуса Христа є необхідною умовою спасіння людини», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
«Прощання з колядою» провели в Українській парафії святих Сергія і Вакха у Римі
-
Курси «Дар життя»: говоримо про батьківство у Бозі і наповнення його Духом Святим
-
«Важливо не піддаватися ні скепсису, ні страху», – фахівці Шпиталю Шептицького про COVID-19
-
У Парижі провели Собор єпархії Cвятого Володимира Великого «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ в коронавірусному світі»
-
«Карантин – лакмусовий папірець: він виявив проблеми, визнання яких ми старанно уникали», – психолог Лідія Кондратик
-
Життя у вірі та жертовність були фундаментом служіння Блаженнішого Любомира Гузара
-
Глава УГКЦ: «Мій дідусь завжди казав, що треба шукати в житті те, що ні вогонь не спалить, ані злодій не вкраде. Тому нас вчили вірити в Бога»
-
Про Блаженнішого Любомира говорили у програмі «Добра розмова»
-
«Мудреці бачили людську природу Христа, але вклонялися Йому як живому предвічному Богові», – Глава УГКЦ у катехизі
-
«Чи нам болить теперішній стан роз’єднання?» – владика Богдан Дзюрах під час молитви за єдність християн
-
«Велике свято – це літургійний спомин про велику подію, переживання її щоразу по-новому», – богослов Максим Тимо