АКТУАЛЬНО

На жаль, нам ще годі спільно ламати хліб, – Блаженніший Любомир

Понеділок, 24 січня 2011, 17:10
У рамках Тижня молитов за єдність християн, 23 січня 2011 року, у храмі Святого Василія Великого (УГКЦ) представники головних конфесій України спільно молилися за єдність християнства. Цього вечора разом із Блаженнішим Любомиром у спільній молитві взяли участь Апостольський нунцій в Україні Архиєпископ Іван Юркович, єпископи та cвященики Української Греко-Католицької та Римо-Католицької Церков...

У рамках Тижня молитов за єдність християн, 23 січня 2011 року, у храмі Святого Василія Великого (УГКЦ) представники головних конфесій України спільно молилися за єдність християнства. Цього вечора разом із Блаженнішим Любомиром у спільній молитві взяли участь Апостольський нунцій в Україні Архиєпископ Іван Юркович, єпископи та cвященики Української Греко-Католицької та  Римо-Католицької Церков, отці домініканці та викладачі вищих католицьких навчальних закладів України, духовенство Української Православної Церкви Московського Патріархату та Української Автокефальної Православної Церкви, протестантські пастори Церкви Християн Віри Євангельської України (п’ятдесятники) та Німецької євангелічно-лютеранська Церкви в Україні. Очолив молитву Владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ.

У своєму слові до  присутніх на молитві Блаженніший Любомир зокрема наголосив на важливості спільної зустрічі та молитви: «На жаль, нам ще годі спільно ламати хліб, бо ми ще до цього не дозріли, не доросли, але, може, з часом і це настало б. Однак поки те здійсниться, маємо молитися - разом чи окремо - за єдність. Це складна пропозиція, якщо ми її здійснимо, мені здається, що у наших спільнотах відбудуться серйозні зміни».

«Тому я і взяв за основу свого роздумування пропозиції і слова з Діянь апостолів. Якби ми взяли до серця слова апостола, котрий описує цю першу християнську громаду, те, як вона жила, я думаю, що світ став би іншим. Якби ми раз на місяць збиралися: старші і молодші, можливо навіть розробили календар зустрічей, - і разом слухали Боже Слово, разом спілкувалися, молилися чи, можливо, навіть споживали разом їжу – це було б доброю підставою, передусім для нашої душі і для нашого об’єднання. Подумаймо над цим! Якби ми це здійснили – світ був би кращим», – зазначив Глава УГКЦ.

На завершення гості і учасники молитви мали змогу звернутися зі словом привітання та побажання до усіх людей, які прийшли до храму Святого Василія.

Коментуючи цю зустріч, о. д-р Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ для сприяння єдності між християнами, зокрема зазначив: «Сьогоднішня молитва тісно пов’язана з християнською Церквою Єрусалима, адже цього року це власне палестинським християнам було доручено підготувати цьогорічну тему Тижня. Їхні погляди звернулися до біблійного тексту: „Об'єднані в науці Апостолів, в спільноті, на ламанні хліба і на молитві“, який на їхню думку найбільше відображає сутність Церкви Єрусалима в першому столітті, „матері всіх Церков“.

„Під час цієї восьмиденної молитовної подорожі християни Єрусалима запрошують нас до проголошення і свідчення про те, що єдність – у своєму якнайповнішому сенсі вірності апостольській науці, спільноті, ламанні хліба і молитві – допоможе нам здолати зло, не тільки в Єрусалимі, а й в усьому світі. Як можемо зауважити, для християн Єрусалима, які перебувають у безперервній єдності з першою апостольською спільнотою, бажання церковної єдності залишається пріоритетом. Разом з ними і ми віримо, що Господь, який постійно і пильно спостерігає за нами, бачить наші молитви і прохання про мир, єдність і справедливість для усіх християн на Землі“, – зазначив голова Комісії християнської єдності о. д-р Ігор Шабан.

Підготувала Іванна Рижан

ПУБЛІКАЦІЇ

Звернення з нагоди дня особливої уваги до в'язничного служіння13 лютого

Високопреосвященним та Преосвященним Владикам, священникам і вірним в єпархіях УГКЦ з нагоди Дня особливої уваги до в'язничного служіння...

МЕДІА
Prev Next