АКТУАЛЬНО

На Житомирщині буде новий храм УГКЦ

П'ятниця, 01 вересня 2017, 13:11
Наприкінці серпня поточного року в селі Короченки Чуднівського району Житомирської області відбулося освячення хреста і земельної ділянки під будівництво нового храму УГКЦ.

Чин освячення з благословення владики Йосифа (Міляна), Єпископа-помічника Київського, здійснив протоєрей Віталій Сидорук, протопресвітер Житомирський. Розпочали святкування з Божественної Літургії та освячення тимчасової каплиці у приміщенні місцевого Будинку культури. Крім о. Віталія, на молитві були присутні адміністратор парафії о. Степан Вавричин, о. Роман Шкрібенець, о. Остап Дудак та о. Андрій Окрепкий. Опісля громада процесійно вирушила на місце майбутнього будівництва.

Біля підніжжя встановленого хреста священики звершили Чин освячення земельної ділянки і помолилися за молоду громаду. У зверненні до вірних протопресвітер побажав, щоб цей хрест, з якого все починається та який, за його словами, є символом і джерелом безмежної Божої любові, був знаком та джерелом примирення, любові та натхнення до добрих діл у громаді. Протоєрей також побажав якнайшвидше збудувати новий храм, де кожен зможе знайти мир і божественну благодать.

На закінчення святкування молодь парафії представила коротку духовно-мистецьку програму. Парафіяни на знак подяки подарували гостям власноруч розписану парафіянкою Світланою Вознюк дерев’яну тарілку у стилі Петриківського розпису із зображенням майбутньої церкви.

Зазначимо, що парафія Святого Івана Богослова створена в 2016 році. Раніше мешканці села для своїх духовних потреб їздили в місто Чуднів. Ще раніше, а це у першій половині ХХ століття, в селі була збудована церква на честь Святого апостола і євангелиста Івана Богослова. На жаль, проіснував храм недовго – його спіткала доля багатьох церков – він був знищений. Майже 100 років село знову перебувало без храму. Час до часу сюди доїжджали священики з нагоди різних свят. Сьогодні мешканці села чітко заявили, що хочуть молитися регулярно у своєму відновленому храмі. Тому 15 жовтня 2016 року було зібрано загальні збори й утворено нову парафію. Назву громада залишила колишню – Святого Івана Богослова, а юрисдикційно належними парафіяни вирішили бути до Української Греко-Католицької Церкви. Допомагав у цьому новим парафіянам священик із Чуднова о. Степан Вавричин. Душпастир часто молився з парафіянами, підтримував та давав настанови, допомагав організаційно. Відтак, зареєструвавши необхідні документи, парафія була утворена розпорядженням голови Житомирської ОДА 22 грудня 2016 року. Опікується нею й надалі о. Степан Вавричин.

Прес-служба Київської архиєпархії

 

ПУБЛІКАЦІЇ

«Богослов’я − це своєрідний мозок Церкви, це її інтелектуальне життя!» − десять тез про богослов’я в Україні14 грудня

Перспективи розвитку богослов’я в Україні обговорювали в прямому ефірі програми «Відкрита Церква. Діалоги». Гостем студії «Живого ТБ» був...

МЕДІА
Prev Next