Науково-практична конференція представила перспективи розвитку українського законодавства у сфері в'язничного душпастирства
Четвер, 06 грудня 2018, 10:51 3 грудня 2018 року у Києві відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Приклади правового врегулювання душпастирського служіння у пенітенціарній системі в країнах Європи». Захід був ініційований Душпастирською радою при Міністерстві юстиції України.
-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- В Івано-Франківську проведуть масштабну науково-практичну конференцію
- З нагоди початку нового навчального семестру в Івано-Франківській духовній семінарії пройшла конференція
- В УКУ відбудеться наукова конференція, яка присвячена співіснуванню релігії та державі
У Конференції брали участь 57 осіб, з яких третина - науковці й дослідники проблем кримінальної злочинності й пенітенціарії, третина - душпастирі й волонтери, а третина - практики Державної кримінально-виконавчої служби. З привітальним словом до учасників виступив Голова Душпастрської ради при Міністерстві юстиції о. Костянтин Пантелей.
Представники органів Міністерства юстиції України, науковці-пенітенціаристи, службовці ДКВС, чільні представники Церков і Релігійних Організацій у царині в'язничного душпастирства разом зі своїми колегами з Австрії, Голландії і Польщі, представили правовий контекст забезпечення релігійних прав у пенітенціарній системі європейських країн.
Д-р Джонатан Вернер, капелан у в'язницях у Ґарстені і Зальцбургу (Австрія), представив тему юридичної площини тюремного капеланства у багатоконфесійному середовищі. Досвідчений душпастир о. д-р Ян Дезидеруш Пол, керівник бюро головного капелана у Центральному управлінні В'язничної служби (Польща), зосередився на основних правових актах, що регулюють питання про релігійну практику в пенітенціарній системі Польщі. Головний капелан Департаменту психологічної допомоги Міністерства безпеки та юстиції (Королівство Нідерланди) д-р Раян ван Ейк розповів про структуру, законодавчі вимоги до капелана, сфери опіки й усю практичну діяльність голландської пенітенціарної традиції.
Після дискусій у центрі уваги опинилася українська перспектива пенітенціарної діяльності. У виступах науковців і практиків прозвучав аналіз правового врегулювання в'язничного служіння у країнах Європи та в Україні. Зокрема, як досягається баланс між доступом ув'язнених до пастирської опіки, непорушною конфіденційністю та факторами режиму і безпеки у пенітенціарних установах.
Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання діяльності священнослужителів (капеланів) в органах та установах, що належать до сфери управління Державної пенітенціарної служби України» (№ 419-VIII 14 травня 2015 року) надає більше можливостей. Проте в Україні залишається чимало пробілів правового забезпечення в'язничного капеланства у закладах у контексті європейської традиції.
Роботі конференції дуже сприяла участь представників Адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби та Державної Установи "Центру пробації" Міністества юстиції України, а також заступників начальників слідчих і виправних установ, які безпосередньо співпрацюють з капеланами.
В результаті були опрацьовані головні напрямки для правового врегулювання пенітенціарного душпастирства:
- забезпечення потреб в реабілітації, духовно-моральному та психологічному забезпеченні працівників пенітенціарної системи,
- принципи тюремного капеланства в багатоконфесійній перспективі,
- повноваження, вимоги до підготовки, відповідальність, допуск та супровід діяльності капеланів і волонтерів,
- партнерство релігійних організацій у пенітенціарній пробації.
На переконання учасників конференції, міжнародне право, стандарти і зразки врегулювання питань пастирської опіки у пенітенціарних системах європейських країн, а також 30-літній практичний досвід в'язничного служіння в Україні є основою для формування відповідних актів законодавства.
Довідка:
Для задоволення релігійних потреб засуджених та персоналу в усіх установах ДКВС України облаштовано культові релігійні споруди (253 об'єктів).
Чисельність засуджених, які відвідують духовно-просвітницькі заходи, становить 12,4 тис. осіб, що складає близько 22,4% від загальної кількості засуджених, та осіб, узятих під варту.
Духовно-просвітницьку роботу із засудженими проводять представники 55 релігійних організацій, офіційно зареєстрованих в Україні.
Пенітенціарне душпастирство УГКЦ
- У Львові працівники Патріаршої курії вшанували Героїв Небесної cотні спільною молитвою20 лютого
- Школа українського іконопису «Радруж» вперше проведе заняття у Вінниці20 лютого
- Митрополит Володимир Війтишин ознайомив мера Івано-Франківська з новобудовою Католицької гімназії20 лютого
- У Львівській архиєпархії відбулася зустріч Інституту постійної формації духовенства20 лютого
- Працівники Івано-Франківської архиєпархії переймають досвід Німеччини щодо управління будівельними проектами 20 лютого

Вести, слухаючи Бога і ближніх: Інтерв‘ю з владикою Борисом Ґудзяком18 лютого
18 лютого у Ватикані повідомили, що Папа Франциск благословив рекомендацію Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви і...
-
“Той, хто знає свої гріхи і прийняв Боже милосердя, буде милосердним до ближнього”, — Блаженніший Святослав
-
«Межі особистості – це відповідальність за своє життя і сценарій для будування повноцінних стосунків із близькими, друзями, світом», - християнський психолог Мирон Шкробут
-
На семінарійний празник до Київської семінарії завітав Блаженніший Святослав разом із членами Постійного Синоду Єпископів УГКЦ
-
Глава УГКЦ: «Ми сьогодні є як Церква, як народ, як держава саме тому, що 50 років тому для нас жив, терпів, вмирав і воскресав патріарх Йосиф Сліпий»
-
У Луцьку відбулася проща монашества УГКЦ
-
«Наша Церква має що сказати, ми маємо чим поділитися як зі Східними Католицькими Церквами, так і з усією Католицькою Церквою», – владика Богдан Дзюрах
-
«Найбільший приклад любові – віддати життя своє за Бога та за Україну», – владика Йосиф Мілян
-
Глава УГКЦ: «Слухаючи кандидатів у президенти, спитаймо в них не про те, що вони мають, а якими вони є»
-
«Україна потребує єдності між християнами, бо від цього залежить наша внутрішня духовна сила!» — Блаженніший Святослав
-
Євангельські роздуми. Неділя по Богоявленні
-
Блаженніший Святослав: «Сьогодні Христос стає у йорданські води, щоб відродити людину»
-
Предстоятелі УГКЦ та ПЦУ висловилися за поглиблення співпраці між Церквами
-
«2019 рік повинен стати роком діалогу», – Блаженніший Святослав презентував у Києві книгу «Діялог лікує рани»
-
Глава УГКЦ: «Коляда - плід воплочення Євангелії в українську народну культуру»
-
“Ми просимо, щоб коляда об’єднала всіх незалежно від конфесій чи національного походження”, — Глава УГКЦ в Івано-Франківську