Найбільше єдності Церков прагнуть в УГКЦ, − соціологи
Понеділок, 31 липня 2017, 08:09 Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» у липні 2017 року, 37 відсотків опитаних підтримують створення єдиної помісної Церкви в Україні. 18 відсотків – проти цієї ініціативи, по 23 відсотки заявили, що вони або байдужі до цього питання, або взагалі не визначилися із відповіддю.
-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- «Добровільність, доступність, безпечність» – позиція УГКЦ щодо питання вакцинації від Covid-19
- Міжнародний День загальнолюдського братерства проведуть онлайн
- «Чи нам болить теперішній стан роз’єднання?» – владика Богдан Дзюрах під час молитви за єдність християн
Порівняно з 2014 роком практично не змінилася кількість тих, хто виступає за об’єднання Церков, водночас у півтора раза зменшилася кількість противників цієї ідеї. Разом із тим зросла кількість тих, хто не має чіткої позиції в цьому питанні.
Найбільшу підтримку ідея створення єдиної помісної Церкви має в середовищі представників Української Греко-Католицької Церкви (66 відсотків) та Української Православної Церкви Київського Патріархату (61 відсоток). Натомість серед прихожан Української Православної Церкви (МП) більше противників цієї ідеї (42 відсотки), аніж прихильників (23 відсотки). Водночас 36 відсотків представників УПЦ (МП) або байдуже це питання, або ж вони не мають на нього відповіді. Серед інших категорій віруючих переважають ті, хто не має чіткої позиції щодо такої ініціативи.
Створення Єдиної Помісної Церкви найбільш зацікавлює вірян Західної України – це 61 відсоток. У Центральній Україні об’єднатися висловили бажання 40 відсотків, проти виступили 17 відсотків, 43 відсотки − утрималися від коментування.
Ситуація на Півдні така: за об’єднання Церков 24 відсотки опитаних, що на відсоток менше ніж противників. Найменше прагнуть об’єднання Церков у Східній Україні: 11 відсотків українців підтримують, 20 відсотків − ні.
Ідею об’єднання Церков більш схильні підтримувати старші респонденти, жінки, ті, у кого вища освіта, та більш забезпечені.
Дві третини тих, хто підтримує ідею об’єднання, висловилися за створення єдиної помісної Церкви на базі УПЦ КП, 16 відсотків – за об’єднання на базі УГКЦ, 7 відсотків – УПЦ.
Переважна більшість прихожан УПЦ КП та УГКЦ бачать об’єднання на основі своїх Церков. Натомість у середовищі представників УПЦ лише трохи більше половини за об’єднання навколо УПЦ, а чверть – за об’єднання на базі УПЦ КП. Серед віруючих, які не віднесли себе до жодної із конфесій, дві третини за об’єднання на базі УПЦ КП.
Аудиторія опитування: населення України від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2, 2 відсотка. Терміни проведення: 8-16 липня 2017 р.
Департамент інформації УГКЦ
за матеріалами ratinggroup.ua
- «Покаяння – це не тільки жаль за гріхи, покаяння – це навернення», – Блаженніший Святослав у неділю про блудного сина28 лютого
- «Символ віри»: хто такий Святий Дух?27 лютого
- #ТижденьУГКЦ: візит голови ПМВ до Молдови, вшанування Небесної сотні, 150-літній ювілей Лесі України та дві зустрічі Глави УГКЦ27 лютого
- Глава УГКЦ: «Блаженніший Любомир, як новітній кобзар, залишив нам цілий епос християнської культури, добра, правди та миру»27 лютого
- «Леся Українка каже нам: не закривайтеся в храмах, але наповнюйте суспільство справедливими принципами», – Глава УГКЦ26 лютого

«Символ віри»: хто такий Святий Дух?27 лютого
У 41-му випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Глава УГКЦ роздумав над восьмим членом «Символу віри»: «І в...
-
«Для злочинців, грішників і тих, які не шукають правди, другий прихід Христа буде страшним судом», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
У Львові оцифровують фонди митрополита Андрея Шептицького
-
«Завдання ініціативи "Вервиця єднає" – спільна щоденна молитва вірних УГКЦ у всьому світі», – о. Ігор Яців
-
«Віра у воскресіння Ісуса Христа є необхідною умовою спасіння людини», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
«Прощання з колядою» провели в Українській парафії святих Сергія і Вакха у Римі
-
Курси «Дар життя»: говоримо про батьківство у Бозі і наповнення його Духом Святим
-
«Важливо не піддаватися ні скепсису, ні страху», – фахівці Шпиталю Шептицького про COVID-19
-
У Парижі провели Собор єпархії Cвятого Володимира Великого «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ в коронавірусному світі»
-
«Карантин – лакмусовий папірець: він виявив проблеми, визнання яких ми старанно уникали», – психолог Лідія Кондратик
-
Життя у вірі та жертовність були фундаментом служіння Блаженнішого Любомира Гузара
-
Глава УГКЦ: «Мій дідусь завжди казав, що треба шукати в житті те, що ні вогонь не спалить, ані злодій не вкраде. Тому нас вчили вірити в Бога»
-
Про Блаженнішого Любомира говорили у програмі «Добра розмова»
-
«Мудреці бачили людську природу Христа, але вклонялися Йому як живому предвічному Богові», – Глава УГКЦ у катехизі
-
«Чи нам болить теперішній стан роз’єднання?» – владика Богдан Дзюрах під час молитви за єдність християн
-
«Велике свято – це літургійний спомин про велику подію, переживання її щоразу по-новому», – богослов Максим Тимо