АКТУАЛЬНО

«Не богослужіння маємо підлаштовувати під людей, а людей готувати до богослужіння», ‒ владика Венедикт про «Живу парафію»

Середа, 29 листопада 2017, 12:58
Про молитовне життя в УГКЦ роздумували єпархіальні координатори програми «Жива парафія» на зустрічі, яка цими днями відбувається в м. Мадрид (Іспанія).

Головну тему другого дня зустрічі розкрив владика Венедикт, Єпарх Чиказький, який також є головою Патріаршої літургійної комісії.

Владика Венедикт зосередив увагу на Літургії як спільній справі. Проте мова йшла про Літургію в ширшому значенні, через розуміння усього добового кола богослужінь.

Основним моментом є молитва: «У нас будуть живі парафії, коли матимемо постійні стосунки з живим Богом», – наголосив архиєрей.

Зокрема, під час зустрічі був згаданий досвід життя Віденської архиєпархії, коли кардинал Крістоф Шенборн зупинив увесь архиєпархіальний механізм, наголошуючи на тому, що «нам бракує не креативності, а часу для молитви». «Реформи принесли великі зміни і я бачу небезпеку… адже все це веде до виснаження і розчарування», – ідеться в листі кардинала до своїх священиків.

Аналізуючи молитовне життя в УГКЦ, владика Венедикт висвітлив такі питання:

богослужіння добового кола і їх краса;
доступність богослужінь для мирян через катехизу та богослужбові тексти;
катедральні собори як взірці літургійного життя;
вишкіл добрих душпастирів, формація дияконів, підготування кваліфікованих співців тощо.

«Не богослужіння маємо підлаштовувати під людей, а людей готувати до богослужіння», ‒ зазначив владика Венедикт.

Зустріч завершилася презентацією напрацювань Патріаршої літургійної комісії, конкретними пропозиціями, які покликані оживити молитовне життя парафій, сформувати у вірних здорову літургійну культуру.

Підготував о. Павло Дроздяк,
координатор програми «Жива парафія» у Львівській архиєпархії УГКЦ

Фото – о. Роман Бобесюк

 

ПУБЛІКАЦІЇ

«Якщо людина працює над собою, то зможе побудувати щасливе подружжя», — християнський психолог Мирон Шкробут21 січня

22 січня на “Воскресіння. Живе радіо” стартує психологічна програма “Порадня”, завдяки якій слухачі зможуть отримати поради щодо...

МЕДІА
Prev Next