АКТУАЛЬНО

Неділя про блудного сина в УГКЦ - День пастирської турботи і молитви про в'язнів

Четвер, 28 лютого 2013, 09:17
"Якщо кожна греко-католицька громада в Україні та за кордоном принаймні один раз на рік відвідає найближчу в'язницю, то це оживить парафіяльні спільноти і збагатить церковне життя кожної з них, як це, наприклад, є у громадах Святого Миколая Чудотворця на Аскольдовій могилі в Києві, Святих апостолів Петра і Павла в Чернігові, Святих Пратулинських мучеників у Бережанах та в архикатедральних громадах Чорткова й Івано-Франківська", - прокоментував необхідність Дня пастирської турботи про в'язнів о. Костянтин Пантелей, відповідальний за співпрацю УГКЦ з пенітенціарною системою України.
"Якщо кожна греко-католицька громада в Україні та за кордоном принаймні один раз на рік відвідає найближчу в'язницю, то це оживить парафіяльні спільноти і збагатить церковне життя кожної з них, як це, наприклад, є у громадах Святого Миколая Чудотворця на Аскольдовій могилі в Києві, Святих апостолів Петра і Павла в Чернігові, Святих Пратулинських мучеників у Бережанах та в архикатедральних громадах Чорткова й Івано-Франківська", - прокоментував необхідність Дня пастирської турботи про в'язнів о. Костянтин Пантелей, відповідальний за співпрацю УГКЦ з пенітенціарною системою України. Улітку 2010 року Синод єпископів Української Греко-Католицької Церкви проголосив Неділю про блудного сина, що за літургійним календарем випадає завжди за два тижні перед початком Великого посту, Днем особливої уваги УГКЦ до в’язничного служіння (пастирської турботи й молитви за в’язнів, за всіх жертв злочину та за працівників Державної пенітенціарної служби України). Було прийнято рішення про проведення в єпархіях УГКЦ збору пожертв на потреби пенітенціарного душпастирства, оскільки це важливе служіння потребує належної підтримки. Цей День припадає в 2013 році на 3 березня. За статистичними даними 2013 року, за кількістю в’язнів на 100 тисяч населення, Україна посідає 5 місце в Європі. Найбільше осіб засуджено за корисливі злочини проти приватної власності — крадіжки, грабіж, розбій, вимагання; на другому місці — «за наркотики»; на третьому — засуджені за умисне вбивство. Велике число наших співгромадян мали досвід перебування «за ґратами». Нині по той бік суспільства опинилося понад 145 тисяч людей. На тлі реформ судової системи та змін соціальної політики велике значення набуває служіння Церкви у в'язниці. Проблему злочинності неможливо розв’язати лише силовими методами без плекання солідарності та співвідповідальності. Тому жодні зусилля цілого нашого суспільства не є надмірними, аби знайти і втілювати всі можливі альтернативи покаранню особи в неволі. Сучасна місія УГКЦ у тюрмах проходить в атмосфері братнього співслужіння з представниками інших християнських Церков і деномінацій. Вона здійснюється на підставі соціального партнерства у співпраці з Державною пенітенціарною службою України за оновленою угодою. Визнаючи глибоку пошану до праці пенітенціаріїв, які у важких умовах виконують відповідальну суспільну місію, потрібно, аби компетентна влада приділяла більшу увагу змінам у сфері кримінального судочинства та виділяла більше коштів на потреби виховання молоді.  

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

«Якщо людина працює над собою, то зможе побудувати щасливе подружжя», — християнський психолог Мирон Шкробут21 січня

22 січня на “Воскресіння. Живе радіо” стартує психологічна програма “Порадня”, завдяки якій слухачі зможуть отримати поради щодо...

МЕДІА
Prev Next