АКТУАЛЬНО

"Нехай не зміліє річка нашої пісенної духовності”, - владика Василь (Івасюк) на фестивалі “Все упованіє моє на тебе, Мати, возлагаю"

Понеділок, 27 листопада 2017, 11:04
26 листопада в Міському палаці культури ”Народний дім” м. Коломия відбувся IV Фестиваль духовної пісні “Все упованіє моє на тебе, Мати, возлагаю”, присвячений 125-літтю від дня народження ісповідника віри патріарха Йосифа Сліпого.

Передувала такій гучній події ціла низка заходів, які проводилися в місті протягом тижня: демонстрація мультиплікаційного фільму “Йосиф Сліпий” , документальна кінострічка “Молитва за Україну”, паломницька подорож до Зарваниці та місця народження патріарха Йосифа Сліпого (с. Заздрість), виставка дитячих малюнків “Духовний світ очима дітей”.

Розпочався захід з фрагмента театралізованого дійства “Владика нескорених”, в якому актори передали атмосферу нетлінної віри патріарха в суворих таборових умовах. Після прологу право урочисто відкрити Фестиваль надали його співзасновникам: Правлячому архиєрею Коломийської єпархії владиці Василю (Івасюку), голові Коломийської РДА Любомиру Глушкову, голові Коломийської районної ради Роману Дячуку, заступнику міського голови Володимиру Бойцану та народному депутату Юрію Тимошенку.

“У театралізованому дійстві ми бачили малого Йосифа Сліпого, відтак його тернистий шлях. Він мав надію і з нею пройшов через всі ув’язнення й зневаги. Долаючи скільки труднощів, патріарх не втратив своєї віри. На його життєвому прикладі пересвідчуємося, що з Богом людина здатна подолати все. Адже спочатку йде віра, а потім Бог робить чудо. Я щиро бажаю, щоб сьогодні через піснеспіви ми змогли збатитися і ще більше зміцнити свою віру”, - звернувся до присутніх владика Василь.

Голова громадської організації “Зарваницька ініціатива” Любомир Глушков пригадав, як зароджувався Фестиваль на Коломийщині і яких зусиль до його проведення було докладено. “П’ять років тому ми разом із активістами ГО “Зарваницька ініціатива” прийшли до владики Василя і попросили благословення на проведення такого фестивалю. На той час подібних фестивалів на Коломийщині не проводилося, хоча було багато інших достойних заходів. Ми надзвичайно переживали, чи буде він жити і як його сприйме Коломийщина.

Зараз Фестиваль масштабно розростається, адже триває цілий тиждень і включає різні урочисті заходи. Лише один рік ми не проводили його у зв’язку з подіями на Сході України. Але все-таки, як зазначив владика, Фестиваль має проводитися, незалежно як далі розвиватиметься ситуація. Бо він є тією духовною опорою і джерелом, яке дає нам підживлення”, - сказав Любомир Глушков.

Цьогорічний фестиваль об’єднав на одній сцені родинні дуети, аматорські хорові капели, ансамблі, церковні й дитячі хори, які співали на прославу Бога.

Розпочав мистецьку програму хор катедрального собору Преображення Господнього “Світло Тавору” з виконання пісні “Все упованіє моє на тебе, Мати, возлагаю”. Трепетно й проникливо читала вірш “Я дякую Тобі, мій Боже” Ангелінка Соповська з Коршева. Надзвичайно душевно звучала пісня “Я піду за Христом, моя мамо” у виконанні о. Романа Малярчука. Запам’ятався й сповнений щирої любові виступ Вікторії Василишин із с. Рунгури з піснею “Ісусе, Ти мій найкращий друг”. Наспів монахів “Агне партене” виконало тріо священиків – о. Романа Малярчука, о. Михайла Луканюка та о. Юрія Лукачика. Загалом концертна програма складалася із 25 насичених номерів. Завершили фестиваль спільним виконанням духовного гімну України “Боже великий, єдиний”.

Наостанок владика Василь сказав: “Цей фестиваль є насамперед фестивалем пошуків, згуртуванням української нації. Раніше кобзарі несли правду історії нашого народу через пісню. Звідти виріс Шевченко і багато інших світочів. Тому ми так само сходімося на такі духовні заходи, щоб не зміліла річка нашої пісенної духовності”.

Слова духовної пісні вкотре об’єднали мешканців Коломийщини й змусили битися їхні серця в унісон із виконавцями. Сподіваємося пожинати ще більші плоди талантів на ювілейному, п'ятому Фестивалі, який відбудеться вже наступного року.

Діана Чавага, прес-секретар Коломийської єпархії

ПУБЛІКАЦІЇ

Неділя Божого Слова в Католицькій Церкві: УГКЦ заохочує до вивчення і поширення Святого Письма25 січня

24 січня 2021 року вся Католицька Церква вже вдруге відзначила неділю Божого Слова, яку встановив минулого року Святіший Отець Франциск для...

МЕДІА
Prev Next