АКТУАЛЬНО

Незгасима свічка у Тернополі

Вівторок, 05 листопада 2008, 23:18
3 листопада у парку імені Тараса Шевченка, біля хреста, що поблизу пристані над Ставом відбулася міжконфесійна панахида та народне віче за тих, хто загинув у часи Голодомору 1932-1933 років.
3 листопада у парку імені Тараса Шевченка, біля хреста, що поблизу пристані над Ставом відбулася міжконфесійна панахида та народне віче за тих, хто загинув у часи Голодомору 1932-1933 років. Опісля відбулася хода вулицями Тернополя до обласного драматичного театру, у фойє якого демонструвалася виставка світлин. А на сцені театру митці показали виставу "Сльози Божої Матері". Таким чином Тернопільщина долучилася до міжнародної акції "Незгасима свічка", яка відбувається в рамках вшанування загиблих під час Голодомору 1932-1933 років. Символічна свічка подорожує країнами світу з 1 квітня 2008 року, вона вже була у 33 країнах, де є найбільша українська діаспора. В Україні акція стартувала 26 жовтня у Києві. Перед тим, як потрапити на терени Тернопільщини, свічка побувала на території Київської, Житомирської та Рівненської, Волинської, Івано-Франківської областей, а з Тернополя вона прямуватиме на Буковину. Символічна свічка виготовлена з ініціативи Всеукраїнської організації "Братство бджолярів України". Вона є унікальним скульптурним твором, відлита з натурального воску, у вигляді снопу колосків, до якого тягнуться руки людей. Зовні, на бічну поверхню свічі, намотано у вигляді кільця кілька витків колючого дроту. Висота скульптури (без основи) - 82 см. Найбільший діаметр - 65 см. Маса (разом з основою) - 200 кг. Акція завершиться 22 листопада у Києві - на відкритті Меморіалу жертв Голодомору 1932-1933 років. Після цього свічу буде передано до музею Голодомору, який відкриють у рамках Меморіалу біля стін Києво-Печерської Лаври.

Надія ШПОДАРУНОК,
кореспондент газети «Божий сіяч»

ПУБЛІКАЦІЇ

Дослідження PISA показало, що український учень не готовий до життя після школи19 лютого

Одним з основних завдань освіти – рівень підготовки дітей до життя. Та в Україні поки що домінує думка, що ми готуємо дітей до ВНЗ. Ще донедавна...

МЕДІА
Prev Next