АКТУАЛЬНО

Новий академічний рік у Василіанській семінарії розпочався зі святителем Миколаєм

Середа, 16 вересня 2020, 09:31
У Василіанському інституті філософсько-богословських студій імені Йосифа Велямина Рутського в Брюховичах, що на Львівщині, відбулися урочистості з нагоди початку нового академічного року, які очолив владика Іриней Білик, ЧСВВ.

«З Апостольської столиці вічного міста Рима для храму Собору Пресвятої Богородиці ВІФБС імені Йосифа Велямина Рутського в Брюховичах передаємо на постійне перебування мощі святого Миколая, архиєпископа Миро-Ликійського, чудотворця, для постійного вшанування та отримання щедрих ласк Божих» – такими словами декрету владики Іринея Білика, ЧСВВ, каноніка папської базиліки Святої Марії Великої (Santa Maria Maggiore), були передані мощі святителя Миколая і розпочалося урочисте відкриття нового навчального року в семінарії.

Велику вечірню очолив владика Іриней, а співслужили із ним отці Йоан Школик, ЧСВВ, протоігумен провінції Найсвятішого Спасителя, Франциск Онисько, ЧСВВ, протоігумен провінції Святого Миколая (Закарпаття), Макарій Ленів, ЧСВВ, апостольський адміністратор для католиків східного обряду в Криму, та Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ, ректор ВІФБС та ігумен монастиря. Окрім ченців-василіан у богослужінні взяли участь представники інших чернечих спільнот, ченці яких навчаються в інституті, отці Фабіо Чераза, СБП (оріоністи), та Микола Туркот, ЧНІ, разом із братією-студентами, а також доброчинці монастиря та семінарії.

Владика Іриней передав апостольське благословення для всіх присутніх, наголосивши, що Василіанський чин у нашій Церкві посідає визначне місце, однак приналежність до нього повинна бути не нагодою для вихваляння, а спонукою для більш ревної праці для Христа і Церкви. Проповідник наголосив, що, як повчає Святіший Отець Франциск, семінаристи повинні звернути увагу на три основні елементи життя і навчально-виховного процесу. Насамперед, семінарія має бути домом особистої та спільної молитви, щоб бути близькими з Богом; теж студенти повинні пильно здобувати знання під проводом своїх наставників, плекаючи щире довір’я до них; і, нарешті, семінаристи покликані відкрити серця одні до одних, будувати спільноту довіри, так навчаючись для майбутньої розбудови церковних спільнот.

Після молитви благословення та окроплення освяченою водою всі присутні процесійно перейшли до головного входу семінарії, де встановлено новий мистецький портал, оздоблений різьбою на каменю та увінчаний мозаїчним портретом митрополита Йосифа Велямина Рутського. Автором проєкту порталу є відомий львівський архітектор Михайло Федик, а портрету митрополита Рутського – митець бр. Анастасій Смерека, ЧСВВ.

У Василіанському інституті філософсько-богословських студій імені Йосифа Велямина Рутського у новому навчальному році навчатимуться п’ятдесят студентів – тридцять дев’ять василіан, дев’ять редемптористів і двоє оріоністів.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами https://osbm.in.ua


ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава на свято Богоявлення Господнього20 січня

Просімо, щоб у тих йорданських водах, які ми сьогодні будемо благословляти, загинуло всяке зло, що тримає нас у своїй неволі, і всяка...

МЕДІА
Prev Next