АКТУАЛЬНО

Новий єпископ в УГКЦ

Четвер, 12 березня 2015, 13:06
У четвер, 12 березня 2015 року, у Ватикані повідомлено про те, що Святіший Отець Франциск дав свою згоду на канонічне обрання Синодом Єпископів УГКЦ високопреподобного отця Теодора Мартинюка, СУ, дотеперішнього Ігумена Свято-Успенської Унівської лаври, на служіння Єпископа-помічника Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ, надаючи йому титулярний осідок Мопти.

Біографія ієромонаха Теодора (Тараса Мартинюка)

Ієромонах Теодор (Тарас Мартинюк), син Михайла і Марії, народився 1 лютого 1974 р. у с. Дора (тепер - м. Яремче) Івано-Франківської області. Виховувався у християнській родині.

Від 1981 до 1989 р. навчався в Яремчанській восьмирічній школі №1. У 1989 р. вступив до Кременецького педагогічного коледжу імені Т. Шевченка (м. Кременець Тернопільської обл.) на факультет праці і креслення, який закінчив у 1993 р. зі спеціальністю вчителя праці, креслення та гуртків декоративно-прикладного мистецтва.

7 липня 1993 р. вступив до Свято-Успенської Унівської лаври Студійського уставу. Перший постриг отримав 2 січня 1994 р. У 1994 р. був направлений на навчання до Вищої духовної семінарії у Любліні (Польща).

У 1995 і 1996 рр. навчався у Літній богословській школі в Уневі. 28 серпня 1997 р. отримав малу схиму.

28 липня 1999 р. єпископом Юліаном (Вороновським) був рукоположений на ієродиякона, а 20 січня 2000 р. преосвященним єпископом Юліаном (Гбуром) – на ієромонаха.

У 2001 р. у Люблінському католицькому університеті захистив магістерську роботу. У 1999-2001 роках брав участь у підготовці документів до беатифікації мучеників УГКЦ.

Упродовж 2001-2003 років виконував обов’язки економа Унівської лаври, а відтак, до 2005 р., був настоятелем Свято-Михайлівського монастиря Студійського уставу в м. Львові.

У 2005 р. розпочав студії східного канонічного права в Папському східному інституті в Римі.

Улітку 2006 і 2007 рр. вивчав французьку мову в Institut Catholique у Парижі, а 2008 р. у École Privée de Français pour l’International у Парижі.

У 2008 р. захистив ліцензіат зі східного канонічного права у Папському східному інституті.

У 2008-2009 роках студіював юриспруденцію на факультеті канонічного права в Папському григоріанському університеті в Римі, отримав диплом - Specializzazione in Giurisprudenza.

1 лютого 2010 р. захистив докторську дисертацію зі східного канонічного права в Папському східному інституті в Римі.

У 2010 р. обраний на п’ять років ігуменом Свято-Успенської Унівської лаври.

З 2011 р. викладач східного канонічного права в Папському східному Інституті у Римі. Виконував обов’язки заступника голови Ради вищих настоятелів чоловічих інститутів богопосвяченого життя УГКЦ.

Член Товариства українських каноністів УГКЦ. 

Радіо Ватикану

ПУБЛІКАЦІЇ

Постанови Синоду Єпископів УГКЦ 2016 року15 вересня

Постанови Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви

МЕДІА
Prev Next
DEBUG

0.1248
clr:53
cch:-no-
sql:0.0931
csql:0.0000
out: 0.0000
..........
M: 3,480,464
m: 2,984,256