АКТУАЛЬНО

Отець Мирон Бендик: “Перше місійне завдання нашої Церкви - дійти до всіх вірних, хоч би де вони у світі були”

Середа, 24 червня 2015, 10:45
Перше місійне завдання нашої Церкви - дійти до всіх вірних, хоч би де вони у світі були. Про це заявив ректор Дрогобицької духовної семінарії д-р Мирон Бендик під час курсу місійного служіння для семінаристів передостаннього року навчання у Львівській духовній семінарії.

“Місійний наказ Христовий стосується і нашої Церкви. І наше перше завдання, яке формулював ще митрополит Андрей Шептицький, – дійти до всіх наших земляків, хоч би де вони у світі були. Це завдання ми ще не виконали, адже дуже багато є місць і регіонів, куди ще не доїхали греко-католицькі священики, але де є наша діаспора, наші люди. І куди потрібно прийти”, - зазначив о. Мирон Бендик.

Друге місійне завдання УГКЦ, як відзначив ректор, – це завдання екуменічне: відновити єдність Київської Церкви. “Це полягає в тому, що ми, греко-католики і православні, відновлюємо визнання єдності у вірі і сопричастя в таїнствах. Ми є греко-католики і православні. Але так не було історично. Ми говоримо про віру святого Володимира, про його хрещення, яке з Києва поширилося на всі наші регіони. Між українцями греко-католиками і православними немає мовного, культурного, ментального бар’єру. І тому для нас набагато простіше реалізувати це завдання, ніж для будь-кого ще. Це місія Церкви, священиків. Ми не переходимо у православ’я чи православ’я не переходить в УГКЦ, але і православні, і греко-католики входять у взаємну єдність, або сопричастя”, - підкреслив ректор Дрогобицької духовної семінарії.

Він також відзначив, що для розвитку місійності важливий людський фактор, зокрема мислення і діяльність священика. “Церква не буде рости, якщо її духовенство не мислитиме широкими категоріями. Ми є глобальна Церква, тож замало мислити тільки категоріями України. В одній Росії мешкає п'ять млн українців. Це люди обділені, вивезені, репресовані, там живуть їхні діти, внуки, і вони мають право чекати, що до них прийде свій священик. Величезна потреба у священиках у східній діаспорі. Це не тільки наша місія - прийти туди, але є великі сподівання людей, що ми прийдемо”, - зауважив д-р Мирон Бендик.

Традиційний спецкурс, який вже п'ятий рік поспіль організовує ПМВ, цього року триватиме з 22 по 28 червня у Львівській духовній семінарії.

pmv.ugcc.org.ua

 

 
ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава, Отця і Глави УГКЦ, у 19-ту неділю по Зісланні Святого Духа19 жовтня

Сьогодні Христос каже нам, щоб ми так чинили, так ставилися до кожної людини, як ставиться до людини сам Господь Бог. Навіть більше, Він...

МЕДІА
Prev Next