АКТУАЛЬНО

Отець-доктор Василь Корендій презентував монографію про Таїнство Єлеопомазання

Середа, 22 січня 2020, 10:42
21 січня у приміщенні курії Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ відбулася презентація книжки доктора східного канонічного права та судового вікарія однойменної архиєпархії протоієрея Василя Корендія.

Видання отримало назву «Таїнство Єлепомазання та душпастирство хворих згідно з Кодексом канонів Східних Церков і Партикулярним правом Української Греко-Католицької Церкви» та стало плодом багатолітніх досліджень і душпастирської праці отця-доктора.

«Сучасний світ не хоче чути теми терпіння і хвороби, адже несе в собі небезпеку гедонізму та релятивізму, що виключає терпіння і біль, - цитуючи послання Святішого Отця Папи Римського Франциска, наголосив отець-доктор Василь Корендій, - саме тому людина, яка терпить, відсувається на другий план». Отець Василь, презентуючи свою книжку, наголосив, що ми повинні бачити хвору людину і нести їй допомогу, адже не секрет, що сьогодні діти, маючи хворих батьків, зрікаються їх, прирікаючи на страждання у старечих домах тощо. «Ми, маючи терпіння і страждання, повинні бути милосердними. Хвора людина терпить і тим терпінням несе допомогу іншим».

Як стало відомо, наукове дослідження зосереджено на аналізі документів загального церковного та партикулярного права. Зібраний науковцем матеріали допоможуть знайти відповіді на актуальні питання щодо розуміння та сприйняття хвороби і терпіння. Запропонована праця, як відзначив о. Василь, послужить хворим особам та їх душпастирям отримати знання на тему прав та обовʼязків.

На зустрічі, яку модерував головний редактор газети «Божий сіяч» о. Орест Глубіш, прозвучали також дотичні до теми книжки доповіді. Вступне слово виголосив та уділив своє благословення архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк. Відтак доктор історичних наук о. Віталій Козак говорив про історичні аспекти душпастирювання хворих осіб. Лікар-хірург Тернопільської міської лікарні швидкої допомоги Олег Пелешок представив необхідність уділення Святої Тайни Єлеопомазання хворій людині та дав особисті свідчення про чудесну дію цією Тайни. Опісля суддя церковного трибуналу о. Роман Дутчак розкрив проблематику дисциплін Святих Таїнств, якою займається канонічне право і наголосив на необхідності наукових праць на цю тематику під час формування норм партикулярного права.

Підсумовуючи зустріч, о. Василь Корендій подякував митрополиту Василію за благословення на докторські студії з канонічного права та видання книжки, кожному, хто консультував та допомагав, особливо відзначив допомогу о. Романа Дутчака, який посприяв із перекладами італійських текстів.

До слова, о. Василь Корендій поставив за мету показати роль Святого Таїнства Єлеопомазання та душпастирства хворих згідно з нормами канонічного права, вміщеними  у Кодексі канонів Східних Церков і Партикулярному праві УГКЦ. Досі в українській канонічно-богословській літературі не було жодної цілісної монографії на цю тему. Через брак християнсько-катехитичної та канонічної освіченості зроджується безліч запитань, сумнівів і надуживань у трактуванні хворих.

Ця праця стане допомогою для тих, хто досліджує тему Святих Таїнств в площині церковного права, а для зацікавлених – послужить поглибленням знань та кращого розуміння і сприйняття осіб, які хворі, страждають через старість, та їх місії в Церкві. Охочим придбати видання слід звернутися за телефоном 0965419702.

www.tze.org.ua


ПУБЛІКАЦІЇ

10 думок Блаженнішого Святослава про світ, сім’ю, війну, освіту, Церкву04 липня

У червневому випуску «Відкритої Церкви» Глава УГКЦ розповів про місце Церкви в посткоронавірусному світі, дав оцінку стихійному лиху на...

МЕДІА
Prev Next