АКТУАЛЬНО

Пам’яті Блаженнішого Любомира присвятили виставку «Дерев’яні церкви Львівщини»

Вівторок, 26 червня 2018, 10:51
У Львівському музеї історії релігії відбулося відкриття виставки «Дерев’яні церкви Львівщини» Богдана Сікотовського – програміста з понад 40-річним стажем. Цю виставку автор присвятив світлій пам’яті Блаженнішого Любомира.

У творчому доробку мистця картини 126-ти дерев’яних церков – від найстаріших, що збереглися, і до побудованих у наші дні, а також  9-ти дерев’яних  дзвіниць. На жаль, виставковий зал вмістив лише половину колекції.

Відкрила виставку заступник директора музею з наукової роботи п. Лілія Моравська, яка наголосила на цінності та значенні створеної колекції. Михайло Перун, директор фундації «Андрей», відзначив, що підвалинами нашої духовності є три речі: дерев’яний храм, українська ікона й духовна музика, які у взаємопоєднанні формують глибинну суть української душі. Пан Михайло зачитав благословення владики Ігоря, Архиєпископа і Митрополита Львівського УГКЦ , яке закінчувалося словами: «Дерев’яна церква – особливе місце зустрічі людини з Богом! Хай добрий Господь благословить цей гарний задум митця та дає натхнення і надалі гідно дбати про нашу історію, мистецтво, архітектуру, культуру. Згадуючи відому біблійну притчу, можна стверджувати, що подарований Всевишнім талант Богдан Сікотовський не змарнував».

Проректор Львівської національної академії мистецтв професор Роман Яців наголосив на вмінні автора досягати тонкої настроєвої палітри комплексу «сакральна пам’ятка-природа», вписуючи в неї і власне емоційне піднесення. Іван Сварник – історик, архівіст, директор Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки – відзначив, що ця виставка – свідчення сили нашої духовності й культури.

Глибоко аналітичною була промова історика, етнографа, архітектора, член-кореспондента Української академії архітектури, професора кафедри архітектури та реставрації НУ «Львівська політехніка» Ярослава Тараса. Він відмітив досконале володіння технікою мастихіна, якою послуговується автор, і висловив деякі поради на майбутнє.

Отець Севастьян Дмитрух, голова Комісії сакрального мистецтва УГКЦ, розповів про високе мистецтво будови дерев’яних храмів, про гармонію їхньої форм, натхненну неповторною красою Карпат, та привернув увагу присутніх на вмінні художника вловити її і майстерно передати.

Урочистість відкриття виставки закінчив Богдан Сікотовський подякою присутнім за увагу до його праці, родині – за підтримку, товаришам – за допомогу у творчих роз’їздах й організації виставки, працівникам музею – за професійне оформлення експозиції та популяризацію його творчості. Свій успіх митець пояснив словами: «Просто я роблю те, що люблю».

Виставка триватиме до 1 вересня.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами www.ugcc.lviv.ua

ПУБЛІКАЦІЇ

Два дні зустрічей з Папою Франциском 11 липня

5-6 липня у Римі відбулася безпрецедентна подія. Бажаючи підтримати Українську Греко-Католицьку Церкву в час війни, екуменічних...

МЕДІА
Prev Next