АКТУАЛЬНО

Папа: «Існує чимало контекстів, у яких православні й католики вже можуть співпрацювати»

П'ятниця, 01 грудня 2017, 09:53
У рамках традиційного обміну делегаціями з нагоди вшанування yебесних покровителів Римської та Константинопольської єпископських катедр, делегація Апостольської Столиці взяла участь у святкуваннях з нагоди празника святого апостола Андрія, які 30 листопада 2017 року відбулися в осідку Константинопольського патріархату в Стамбулі.

Наприкінці Божественної Літургії, яку Патріарх Вартоломей І відслужив у патріаршому храмі Святого Юрія, кардинал Курт Кох, голова Папської ради сприяння єдності між християнами, вручив йому послання від Папи Франциска.

Папа зазначає, що надіслана ним делегація є знаком «духовної участі в молитві подяки й прослави за все те, що всемогутній і милосердний Бог здійснив через свідчення апостола Андрія».

«Католики й православні, разом сповідуючи догми перших семи Вселенських Соборів, вірячи в дієвість Пресвятої Євхаристії та інших Святих Тайн, триваючи в апостольському наступництві єпископського служіння, вже тепер переживають глибоку близькість одні з одними. Сьогодні, складаючи подяку Богові любові, в слухняності волі Господа нашого Ісуса Христа та у вірності навчанням святих апостолів, ми визнаємо, наскільки невідкладним є зростати в напрямку повного й видимого сопричастя».

У цьому контексті Єпископ Рима схвально відгукнувся про спогадування 50-річчя візиту папи Павла VI до Фанара, що відбулося за участю Його Святості Вартоломея І. Він зазначив, що цей «історичний момент» зустрічі між пастирями Церков Рима й Константинополя, викликає в пам’яті слова, сказані тодішнім патріархом Атенагорасом, які «можуть і надалі надихати діалог» між Церквами:

«Де це можливе, поєднуймо те, що було розділене діями, в які залучені обидві Церкви, більше наголошуючи на спільних питаннях віри й канонічної дисципліни. Ведімо богословський діалог згідно з принципами повної спільності в основах віри, в свободі як богословського мислення, де це буде благочестивим, будуючим та натхненим святоотцівською спадщиною, так і розмаїття місцевих звичаїв та практик, що завжди підтримувалося Церквою від самих початків».

Підсумовуючи, Папа Франциск схвально відгукнувся про діяльність Константинопольського патріарха в ділянці захисту створіння, мирного співжиття між народами, культурами й релігіями та захисту присутності християн на Близькому Сході, зазначаючи, що вона є джерелом натхнення і для нього.

«Щиро сподіваюся, що католики й православні зможуть на місцевому рівні поширювати спільні ініціативи на ці теми, бо існує чимало контекстів, у яких православні й католики вже можуть співпрацювати, не чекаючи дня повного й видимого сопричастя», – стверджує Святіший Отець.

Департамент інформації УГКЦ
за матеріалами uk.radiovaticana.va

ПУБЛІКАЦІЇ

Звернення Блаженнішого Святослава «Майбутнє нашої Церкви, України і народу залежить від освіти та виховання наших дітей»02 червня

Звертаємося до вас у зв’язку з тим, що згідно з наказом №641 Міністерства освіти та науки України від 18 травня 2020 року, вносяться зміни до...

МЕДІА
Prev Next