АКТУАЛЬНО

Папа Франциск призначив легата для участі у святкуваннях 1025-річчя Хрещення України-Русі

Субота, 15 червня 2013, 02:57
У суботу, 15 червня 2013 року, у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск призначив кардинала Аюдріса Юзаса Бачкіса, вислуженого Архиєпископа Вільнюського, своїм спеціальним посланцем для участі у святкуваннях 1025-річчя Хрещення Русі-України, запланованих на 17-18 серпня 2013 року в Києві.

У суботу, 15 червня 2013 року, у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск призначив кардинала Аюдріса Юзаса Бачкіса, вислуженого Архиєпископа Вільнюського, своїм спеціальним посланцем для участі у святкуваннях 1025-річчя Хрещення Русі-України, запланованих на 17-18 серпня 2013 року в Києві. Про це повідомило радіо "Ватикан".

Пригадаємо, що у вказані дні святкування організовує Українська Греко-Католицька Церква. З цієї нагоди в Києві будуть проведені засідання Синоду Єпископів, відбудеться всенародна проща, в якій візьмуть участь вірні з України та діаспори, а також буде посвячено Патріарший собор Воскресіння Христового.

Як ми повідомляли, УГКЦ святкуватиме ювілей Хрещення в серпні, а не в липні. Про це розповів під час прес-конференції в Києві Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ. За його словами, традиція святкувати дві події разом: пам’ять Рівноапостольного князя Володимира і чергову річницю Хрещення України-Русі - є традицією Російської Церкви.

«Об’єднання цих двох подій мало на меті підкреслити державний характер державної релігії московського православ’я. Ми є спадкоємцями Володимирового хрещення і Київської Церкви. І ми зберегли древню київську традицію, за якою пам’ять Хрещення України-Русі з року в рік відзначається 14 серпня – у день Макавейських мучеників, коли розпочинається Успенський піст і день так званого Августівського водосвяття. Ми шануємо традицію Російської Церкви, але у своїй Церкві зберігаємо традицію Київської Церкви, тому наші святкування пов’язані з цією датою», – сказав Блаженніший Святослав.

 

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Рівні християнської молитви: молитва розуму та молитва серця15 серпня

У 14-му випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Глава УГКЦ розважав над другим рівнем християнської...

МЕДІА
Prev Next