АКТУАЛЬНО

Папа: «Відмова дбати про єдність між християнами – найбільша провина»

Понеділок, 23 жовтня 2017, 16:38
Історію змінити неможливо, але не забуваючи про великі провини минулого, потрібно разом звернути погляд у майбутнє повного примирення та братерського сопричастя. Про це говорив Папа Франциск, вітаючи у понеділок, 23 жовтня 2017 року, греко-православного Патріарха Єрусалима Теофілоса ІІІ та його супровід, що здійснюють офіційний візит до Ватикану.

Глава Католицької Церкви зазначив, що радіє з приводу того, що отримав нагоду відповісти взаємністю на гостинність, виявлену під час його Апостольської подорожі до Святої Землі.

«Слухаючи молитву Ісуса за своїх учнів у світлиці Тайної вечері: “Щоб вони були одно, аби світ увірував”, хочу ще раз підтвердити щире прагнення та цілковиту заанґажованість у поступ на шляху до повної єдності між нами. Добре знаю, що деякі рани минулого й надалі залишають знаки в пам’яті багатьох людей. Історію змінити неможливо, але, не забуваючи про серйозні прояви браку любові, виявлені протягом сторіч, разом звернімо свій погляд до майбутнього повного примирення та братерського сопричастя і розпочнімо чинити те, чого прагне Господь. Не чинити цього буде найбільшою провиною сьогодення, виявом неуважності до наполегливого Христового запрошення та знаків часу, які Святий Дух сіє на шляху Церкви», ‒ сказав Єпископ Рима.

Глава Католицької Церкви закликав не дозволити на те, щоб «спогади про епохи, позначені взаємним мовчанням чи взаємним обміном звинуваченнями, труднощі теперішності та непевність щодо майбутнього» стали на заваді «спільному прямуванню до видимої єдності».

Знаком надії, «що дає розраду», він назвав богословський діалог, який триває між католиками й православними і в якому беруть участь і представники Єрусалимського Православного Патріархату. Чи ж не було б прекрасним, як підсумував Папа Франциск, якби про католиків і православних, що живуть в Єрусалимі, можна було сказати словами святого Луки про першу християнську громаду: «Всі віруючі перебували разом […] маючи одне серце та одну душу».

Департамент інформації УГКЦ
за матеріалами uk.radiovaticana.va

ПУБЛІКАЦІЇ

Заява Ради Церков щодо початку процесу вакцинації від COVID-19 в Україні24 лютого

Заява Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій щодо початку процесу вакцинації від COVID-19 в Україні

МЕДІА
Prev Next