АКТУАЛЬНО

«Перед тобою два вибори – добро і зло, життя і смерть, вибирай життя», – Блаженніший Святослав

П'ятниця, 05 квітня 2019, 11:28
«Свобода – це не здатність вибирати між добром і злом. Справді вільними ми можемо стати тільки після вибору добра», – таку правду, згідно з духовним баченням східного богослов’я, висловив Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, у своєму інтерв’ю для італійського тижневика «Il Foglio».

У дні між двома турами голосування під час виборів Президента України нам дуже важливо відрізнити правду від фейку, віртуальне від того, що є реальне, фальшиве від того, що є істинне. Предстоятель УГКЦ пропонує згадати старозавітню подію, коли вибраний народ завершує свою подорож пустелею і повинен перетнути Йордан. «Боговибраний народ відновив свій союз із Господом і Бог промовляє до Ізраїля: Я кладу перед тобою два вибори – добро і зло, життя і смерть, вибирай життя», – цитує біблійні слова Блаженніший Святослав.

«Свобода є наслідком вибору добра і це є дорогою до повноти життя. Якщо людина вибирає життя, яке проявляється в істині Божого Слова, то стає вільною. А вибравши зло, вибирає смерть, стаючи рабом зла. Таким чином втрачається можливість вибору. Сподіваюся, що всі ми у своєму житті виберемо те, що є добрим та істинним, тому що тільки тоді зможемо стати справді вільними», – наголосив Глава УГКЦ.

В інтерв’ю Блаженніший Святослав також пояснив різницю між правдою і істиною. «Сучасній людині дуже важливо зрозуміти, що таке істина! В українській мові ми маємо два слова на позначення цього поняття: «правда» та «істина». Слово «Істина» (з великої літери) означає вищу правду, об’єктивну, інтегральну. Цією Істиною є Христос, Його Особа. Той, хто відкриває для себе Істину, стає вільним. Тому Господь каже: пізнайте Істину, і вона зробить вас вільними», – пояснив Предстоятель УГКЦ.

Він зазначив, що є й інше слово – «правда», яке може означати суб’єктивну істину, – істину особисту, створену кожною людиною згідно із власним способом мислення, світобачення, пізнання реальності й стосунків зі світом. «Відповідно до цієї «часткової» правди, те, що є істинним для однієї людини, не є таким для іншої. Щоб вийти з цього індивідуалізму і усвідомити, що є істинним, а що хибним, люди повинні відкритися до іншої людини, особливо до Особи Іншого з великої літери, повинні жити зустріччю з Ним. Так ми можемо досвідчити Істину, тому що Істина – це Особа, яку ми зустріли і з якою переживаємо досвід відносин», – сказав Блаженніший Святослав.

 

Департамент інформації УГКЦ


ПУБЛІКАЦІЇ

Звернення ВРЦіРО напередодні другого туру виборів Президента України19 квітня

Напередодні другого туру виборів Президента України, який відбудеться 21 квітня 2019 року, Всеукраїнська рада Церков і релігійних...

МЕДІА
Prev Next