АКТУАЛЬНО

Переставилася до Небесного Отця відома львівська дослідниця спадщини митрополита Шептицького Оксана Гайова

Середа, 13 березня 2019, 10:16
11 березня 2019 року до дому Небесного Отця переставилася велика дослідниця і популяризаторка спадщини праведного митрополита Андрея і блаженного Климентія Шептицьких, - повідомив на ФБ сторінці о. Юстин Бойко.

ГАЙОВА ОКСАНА ВАСИЛІВНА

Народилася 2 вересня 1958 року в селі Нижній Вербіж Коломийського району Івано-Франківської області в родині вчителів. У 1976 році закінчила Коломийську середню школу № 5.

У 1976 – 1981 рр. – студентка історичного факультету Івано-Франківського педагогічного інституту.
Недовгий час працювала вчителем історії в Житомирській області. З листопада 1982 року - працівник Центрального державного історичного архіву України у Львові. У 1998 році очолила сектор релігієзнавства архіву і пропрацювала на цій посаді до останку. Віддавала своїй улюбленій роботі всі сили і час.

На високому професійному рівні підготувала до друку збірники документів та науково-популярні праці:

«Пастирські послання Митрополита Андрея Шептицького», «Церква і Церковна Єдність. Документи і Матеріали. 1899¬-1944», «Церква і суспільне питання. Документи і Матеріали. 1899¬-1944», «Митрополит Андрей Шептицький і греко-католики в Росії, книга 1: Документи і матеріяли, 1899-1917»), «Митрополит Андрей Шептицький. Духовні вправи для священиків», «Митрополит Андрей Шептицький і Пласт», «365 днів з великим Митрополитом. Роздуми на щодень» та багато інших видань. Виступала з науковими доповідями, статтями, оглядами і повідомленнями в Україні та за кордоном. Рецензувала науково-довідкові видання. Брала участь у підготовці багатьох виставок на релігійну тематику: до ювілейних дат митрополита Андрея Шептицького, 200-ліття народження о. Маркіяна Шашкевича, 100-річчя початку Першої світової війни, 200-ліття народження творця Національного Гімну України о. Михайла Вербицького та інших.

Консультувала представників різних наукових та громадських організацій з питань історії Церкви та релігійної думки. Співпрацювала із засобами масової інформації, брала участь у підготовці численних радіо- і телепередач, документальних фільмів на релігійну тематику.

Невтомно і наполегливо працювала над вшануванням пам’яті митрополита Андрея Шептицького. Організувала першу в Україні виставку світлин, документів і матеріалів, присвячену 125-літтю від дня народження слуги Божого митрополита Андрея, яка відбулася 28 липня 1990 року в приміщенні Центрального державного історичного архіву України у Львові. Автор та головний упорядник ілюстрованого науково-популярного видання «На скелі віри» - першої спроби представити у світлинах і в документах історію розвитку та діяльності Української Греко-Католицької Церкви крізь призму церковно-богословського вчення й архипастирського служіння митрополита Андрея Шептицького. Член виконавчого комітету із написання біографічної праці про митрополита Андрея Шептицького «Любомир Гузар. Андрей Шептицький - Митрополит Галицький (1901-1944), просвітник екуменізму».

Автор низки науково-документальних фільмів, присвячених пам’яті слуги Божого митрополита Андрея та Ісповідника віри патріарха Йосифа: «Як будувати Рідну Хату (2 ч.)», «Світильник Істини», «Зближаються часи…», «Заповіт», «Апостол єдності і віри», «Гора Ясна», «Срібна Земля», «Під Твою милість прибігаємо», «Посвята», «Ціною власного життя», «Крипта: Душі їх у блаженстві перебуватимуть».

Відзначена багатьма нагородами: грамотами та подяками історичного архіву, Державної архівної служби, Львівської митрополії УГКЦ. У 2015 році удостоєна почесного звання «Заслужений працівник культури України».


ПУБЛІКАЦІЇ

Зростаючи у спілкуванні з Богом: молитва покаяння | Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе30 травня

Наступним після подяки кроком у молитві є молитва покаяння. Розмовляючи з Богом, ми починаємо краще усвідомити, перед Ким ми стоїмо, до...

МЕДІА
Prev Next