Перша Біблійно-катехитична школа Паризької єпархії відбулася в Люрді
Вівторок, 06 серпня 2019, 11:07 З 28 липня по 3 серпня 2019 року біля підніжжя французьких Піринеїв відбулася перша Біблійно-катехитична школа для катехитів єпархії Святого Володимира Великого в Парижі.
-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Карітас Івано-Франківської архиєпархії запрошує майбутніх першокласників на підготовку до школи
- У Парижі провели Собор єпархії Cвятого Володимира Великого «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ в коронавірусному світі»
- У Львові почала діяти Школа особистісного зростання для студентів та молоді
Школа, яку організувала Біблійно-катехитична комісія єпархії у співпраці з Патріаршою катехитичною комісією, зібрала учасників різних спільнот із Франції та Бельгії. Об’єднані спільним бажанням краще пізнати світ Біблії та сучасні методи катехизації, учасники школи під час тижневого перебування в Люрді мали можливість дізнатись про історичний, культурний і географічний контексти Святого Письма, його авторів та процеси написання окремих книг. Гідами мандрів сторінками Писання були Марія Хома, викладачка кафедри біблійних наук Українського католицького університету, й о. Ігор Цмоканич, викладач біблійних наук Дрогобицької духовної семінарії УГКЦ.
«Кожен ранок починався із молитовного читання Святого Письма – способу молитви, який передбачав відповіді на три питання: Що мене вразило у прочитаному уривку? Як до мене промовляє Господь цим словом? Якою є моя відповідь? Таке поєднання молитовного пережиття й інтелектуального пізнання текстів Святого Письма дозволяло учасникам відкривати всю красу Святого Писання, а водночас сприймати богонатхненні тексти як Живе Слово, що промовляє до людини», – розповів о. Роман Остап’юк, голова Біблійно-катехитичної комісії єпархії Святого Володимира Великого в Парижі.
Післяобідній час був присвячений новітнім методам катехизації різних вікових груп та особливостям праці з ними. Ділився досвідом і напрацюваннями в цій справі Назар Дуда, заступник голови Патріаршої комісії УГКЦ, заступник директора Катехитично-педагогічного інституту УКУ. Маючи досвід катехизації, учасники школи ділилися також тими викликами, з якими їм довелося стикнутися під час служіння, а водночас спільно шукали відповідей на непрості запитання, пов’язані з катехизацією у єпархії.
Під час тижневого перебування в Люрді учасники школи також мали можливість побувати на процесії Вервиці, відвідати музей та помешкання св. Бернадетти, молитовно чувати у храмі Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ та разом піднятись у гори до озера Гауб, що розташоване на висоті 1 700 м.
Враження ділиться Христина, учасниця школи з Антверпена (Бельгія): «Це був неймовірний тиждень, бо саме місце Люрд надзвичайне. Присутність Бога і Богородиці витає в повітрі. Відчуваєш Його там так близько, що почуття щастя, любові та вдячності просто переповнюють. Ми пробували себе на місці Сари і Авраама, "переходили" Червоне море разом із Мойсеєм, роздумували над словом Божим у Святому Письмі, вчилися бути добрими катехитами, передавали один одному досвід. Наймолодшому учасникові було чотири місяці, найстаршому – вісімдесят років. І це навіть важко назвати уроками, лекціями чи начитками, бо це була зустріч родини – чотири покоління просто збиралося щодня і вчилося пізнавати Бога та читати Його слово».
«Необхідність постійної формації катехитів та добрі відгуки учасників дають надію, що школа матиме продовження в майбутньому», – зазначив організатор першої школи о. Роман Остап’юк.
Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами https://ugcc.fr/
- «Покаяння – це не тільки жаль за гріхи, покаяння – це навернення», – Блаженніший Святослав у неділю про блудного сина28 лютого
- «Символ віри»: хто такий Святий Дух?27 лютого
- #ТижденьУГКЦ: візит голови ПМВ до Молдови, вшанування Небесної сотні, 150-літній ювілей Лесі України та дві зустрічі Глави УГКЦ27 лютого
- Глава УГКЦ: «Блаженніший Любомир, як новітній кобзар, залишив нам цілий епос християнської культури, добра, правди та миру»27 лютого
- «Леся Українка каже нам: не закривайтеся в храмах, але наповнюйте суспільство справедливими принципами», – Глава УГКЦ26 лютого

«Символ віри»: хто такий Святий Дух?27 лютого
У 41-му випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Глава УГКЦ роздумав над восьмим членом «Символу віри»: «І в...
-
«Для злочинців, грішників і тих, які не шукають правди, другий прихід Христа буде страшним судом», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
У Львові оцифровують фонди митрополита Андрея Шептицького
-
«Завдання ініціативи "Вервиця єднає" – спільна щоденна молитва вірних УГКЦ у всьому світі», – о. Ігор Яців
-
«Віра у воскресіння Ісуса Христа є необхідною умовою спасіння людини», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
«Прощання з колядою» провели в Українській парафії святих Сергія і Вакха у Римі
-
Курси «Дар життя»: говоримо про батьківство у Бозі і наповнення його Духом Святим
-
«Важливо не піддаватися ні скепсису, ні страху», – фахівці Шпиталю Шептицького про COVID-19
-
У Парижі провели Собор єпархії Cвятого Володимира Великого «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ в коронавірусному світі»
-
«Карантин – лакмусовий папірець: він виявив проблеми, визнання яких ми старанно уникали», – психолог Лідія Кондратик
-
Життя у вірі та жертовність були фундаментом служіння Блаженнішого Любомира Гузара
-
Глава УГКЦ: «Мій дідусь завжди казав, що треба шукати в житті те, що ні вогонь не спалить, ані злодій не вкраде. Тому нас вчили вірити в Бога»
-
Про Блаженнішого Любомира говорили у програмі «Добра розмова»
-
«Мудреці бачили людську природу Христа, але вклонялися Йому як живому предвічному Богові», – Глава УГКЦ у катехизі
-
«Чи нам болить теперішній стан роз’єднання?» – владика Богдан Дзюрах під час молитви за єдність християн
-
«Велике свято – це літургійний спомин про велику подію, переживання її щоразу по-новому», – богослов Максим Тимо