АКТУАЛЬНО

Перша міжнародна зустріч Чернечої родини Воплоченого Слова

Вівторок, 27 серпня 2019, 08:46
На першу міжнародну зустріч Чернечої родини Воплоченого Слова, яка проходила в Римі з 29 липня по 4 серпня, зібралися понад 1 600 учасників із майже 60 країн із 5 континентів. Українські провінції Згромаджень отців і сестер представляла одна з найчисельніших груп: 9 священників, 32 сестри та понад 100 мирян.

Усі разом із правдивим духом родини, який пульсував в одній вірі, з тією ж метою, тією ж місією і тією ж харизмою. Під покровом нашого дорогого Згромадження.

Ціль була чіткою: «Omnia in Christo instauranda» – «Об’єднати все у Христі» (Еф. 1, 10), тобто здобути все для Христа, щоби Христос царював, бо для того Він і прийшов у світ – щоб царювати!

Протягом зустрічі були особливо сильними моменти молитви, оскільки «Головне і важливе, що ми повинні робити кожного дня – це участь у Жертві Служби Божої, оскільки Євхаристія – центр і душа цієї зустрічі.

День розпочинався з ранкової молитви перед Святими Тайнами, після чого могли приступити до сповіді та скористатися можливістю одержати духовні поради протягом усього дня, і на завершення – Служба Божа. Щодня її відправляли іншою мовою: італійською, португальською, іспанською і навіть українською під час візантійської Літургії, оскільки наше Згромадження, як і уся  Церква, «дихає» одночасно двома легенями – західною та східною.

Також вночі здійснювали красиві процесії зі свічками, молячись святу вервицю.

Щоб ще більше пізнати і любити Христа, на конференціях та семінарах розглядали найважливіші теми євангелізації культури й «продовження Воплочення Слова в кожному вимірі людського життя», щоб зі співпрацею наших мирян установити соціальне царювання Христа.

Осоливе місце на семінарах займали теми духовних вправ та інших апостолятів як в інтелектуальному та культурному вимірі, так і в житті сім’ї.

Християнська радість як плід Святого Духа та наслідок любові переживалася з великим запалом протягом усієї зустрічі.

День завжди закінчувався святковим мистецьким шоу. Тут були представлені не тільки краса музики, мистецтва й танцю різних культур, але також усі насолоджувалися виступами нашої традиційної гумористичної групи «Святого Филипа Нері».

Щоденно ми були свідками того, що всі ми насправді єдина родина, об’єднаніа тими самими переконаннями і тією ж Матір’ю, Католицькою Церквою, яка породила нас у лоні Чернечої родини Воплоченого Слова. І вдячність за цей незаслужений дар ми виразили особливим способом – вирули групою із 30 автобусів до Ватикану, до базиліки Святого Петра, князя апостолів, щоб відслужити Службу Божу на вівтарі катедри Святого Петра, маніфестуюючи, що ми є членами Церкви, заснованої Христом на Петрі.

У промові о. Густаво Нієто наголосив, що ми повинні бути живими свідками того, що Христос присутній у Cвоїй Церкві, і що ми покликані проголошувати Його Ім’я та пробуджувати серця всіх людей, уподібнюючи нас, які є членами, до Голови, Яка є розп’ятою.

Наш девіз «Із Петром і під Петром». І тому під тим самим римським сонцем, тиим самим, яке бачило, як помер Святий Петро, ми співали «Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!», тобто «Христос перемагає, Христос царює, Христос володарює!», маніфестуючи нашу віру й належність до Церкви в Чернечій родині Воплоченого Слова, переконуючись у невідкладній справі євангелізації культури.

І не було би кращого способу, щоб завершити цю зустріч, ніж посвятити себе Найсвятішому Серцю Ісуса через Непорочне Серце Марії, попросивши ці серця, щоби зволили прийняти, благословити і захищати кожного з учасників і родин, представлених на на цій зустрічі.

Наступна зустріч такого маштабу відбудеться 2021 року. Надіємось, що такі зібрання членів Чернечої родини Воплоченого слова з цілого світу допоможе нам зростати в єдності між нами та у вірності тій харизмі Згромадження, яку подарував нам Господь для служіння Його Святої Церкви.

Всім, хто спричинився чи присвятив себе повністю для реалізації цієї зустрічі, величезна вдячність!

Пресслужба Згромадження Воплоченого Слова

ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава, Отця і Глави УГКЦ, у 19-ту неділю по Зісланні Святого Духа19 жовтня

Сьогодні Христос каже нам, щоб ми так чинили, так ставилися до кожної людини, як ставиться до людини сам Господь Бог. Навіть більше, Він...

МЕДІА
Prev Next