АКТУАЛЬНО

«Перша церковна делегація такого високого рівня, що відвідала Україну в час війни»: польські єпископи у Києві, Ірпені та Бучі

Четвер, 19 травня 2022, 21:58
У четвер, 19 травня, у межах візиту солідарності в Україну, польські римо-католицькі єпископи відвідали столицю України, місто Київ, де, зокрема, зустрілися з Отцем і Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом, а також Ірпінь та Бучу.
Голова Конференції католицьких єпископів Польщі архиєпископ Станіслав Ґондецький в Ірпені, 19 травня 2022 року, фото: УГКЦ / Олександр Савранський Голова Конференції католицьких єпископів Польщі архиєпископ Станіслав Ґондецький в Ірпені, 19 травня 2022 року, фото: УГКЦ / Олександр Савранський

Найвищу ієрархію Римо-Католицької Церкви в Польщі – архиєпископа Станіслава Ґондецького, митрополита Познанського і голову єпископату РКЦ в Польщі, архиєпископа Войцеха Поляка, примаса Польщі, та архиєпископа Станіслава Будзіка, митрополита Люблінського, – Блаженніший Святослав прийняв у своїй резиденції поблизу Патріаршого собору Воскресіння Христового. У зустрічі також взяв участь священник Стефан Батрух, душпастир громади УГКЦ в Любліні, який супроводжує архиєреїв.

За словами Глави УГКЦ, делегація польських римо-католицьких єпископів – це перша церковна делегація такого високого рівня, що відвідала Україну від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого.

У Києві польські архиєреї відвідали собор Святої Софії Київської, де ознайомилися з його багатовіковою історією, та вшанували жертв Голодоморів біля Свічі пам'яті.

Перебуваючи у столиці України, польські єпископи також зустрілися з Предстоятелем Православної Церкви України Митрополитом Епіфанієм у його резиденції та помолилися у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі.

Цього ж дня делегація єпископату РКЦ в Польщі відправилася в Ірпінь та Бучу – міста на Київщині, які найбільше постраждали від рук російських окупантів у березні 2022 року. Там польські архиєреї на власні очі побачили наслідки вторгнення в Україну російського агресора. У Бучі, на місці братської могили, до якої були скинуті тіла невинно вбитих мирних жителів, єпископи помолилися за жертв російського терору.

Пригадуємо, 17-20 травня 2022 року польські католицькі єпископи на чолі з головою Конференції єпископату Польщі здійснюють візит в Україну. Мета візиту – засвідчити солідарність з Україною під час її оборонної війни з росією як із несправедливим агресором.

Як ми повідомляли, 18 травня у Львові делегація польських єпископів відвідала архикатедральний собор Святого Юра, крипту собору та митрополичі палати Свято-Юрського комплексу та зустрілася з митрополитом Львівським УГКЦ Ігорем Возьняком.

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next