АКТУАЛЬНО

Перший випуск катехитів у Луцькому екзархаті

Понеділок, 03 жовтня 2016, 13:45
1-2 жовтня при Луцькому василіанському монастирі відбулися надзвичайно важливі події в житті катехитів Луцького екзархату: дні духовної віднови в час реколекцій та вручення сертифікатів й канонічних місій на катехитичне служіння в новому навчальному році.

У реколекційних науках о. Леонід Григоренко, ЧНІ, наголосив, що катехизація – це не лише лекції, а в першу чергу – живе ділення катехита із учнями тим Господом, якого він знає, якщо ж катехит ще не пізнав Бога і Його любові, то ділення з книжок не запалить дитячих сердець. Хоч би де ми не йшли – там усюди повинна бути катехизація свідченням християнського життя. Одним із завдань катехита є допомогти ближньому побачити любов і милосердя Боже. За словами Папи Франциска, ми всі є паломниками. Остаточне місце цього паломництва – Небо, а його остаточна ціль – стати милосердям Божим. Здійснити цю мету життя, можемо лише цілком довірившись Христу.

У неділю, 2 жовтня, урочистості розпочалися Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив Луцький екзарх – владика Йосафат (Говера), у співслужінні з о. Терентієм Цапчуком, ЧСВВ – голови Катехитичної комісії Луцького екзархату, о. Леонідом Григоренком, ЧНІ, о. Володимиром Лещишиним. Під час проповіді владика Йосафат поділився із присутніми своїм життєвим досвідом християнського виховання: «Я щасливий, що жив у час, коли наша Українська Греко-Католицька Церква була переслідувана. Мій перший катехит – мама, яка докладала чималих зусиль, щоб роздобути Святе Письмо. Вона переписувала його, читала, а потім оповідала. Я не пам’ятаю з дитинства казок, але – Біблійні історії, які мама вміла так розказувати, що ми – діти – її із захопленням слухали. Це важливо – з дитинства пізнати Бога й засади християнського життя – фундамент, на якому особа будує майбутнє життя, розвиває свої таланти, пізнає своє покликання». Також проповідник зазначив, що слухати Слово Боже і виконувати його – сенс життя християнина, і відкрити це в житті людини – завдання кожного катехита. На завершення проповіді владика висловив вдячність с. Луїзі Цюпі, СНДМ – директору  Катехитично-педагогічного інституту УКУ та її співпрацівникам, о. Терентію Цапчуку, ЧСВВ, і всім, хто посприяв організації катехитичних курсів у Луцькому екзархаті, а також благословив катехитів і закликав церковну спільноту за них молитися й підтримувати. Під час Божественної Літургії вірні чисельно приступили до Святих Тайн Сповіді й Причастя, а по завершенні – до присутніх звернулася сестра Луїза Цюпа, СНДМ, яка зазначила, що вручення сертифікатів катехитам-випускникам – це не кінець, а лише гарний початок їхнього служіння у Церкві. Відтак катехитам, які успішно завершили курс «Основи християнської віри та служіння в парафії УГКЦ», були урочисто вручені сертифікати, а тридцятьом катехитам, які звершують своє служіння в парафіях Луцького екзархату – Канонічні місії на новий навчальний рік. Також і катехити висловили свою вдячність за організацію навчання й батьківську опіку владиці Йосафату, с. Луїзі, СНДМ, о. Терентію, ЧСВВ, о. Леоніду, ЧНІ й п. Дарії Ковальчук.

Завершилося свято спільним почастунком і щирим спілкуванням духовенства й катехитичної спільноти.

Історична довідка: Школа для катехитів при монастирі Святого Василія Великого м. Луцька була відкрита 3 жовтня 2014 р. Б. з благословення Глави УГКЦ Святослава (Шевчука) та преосвященного владики Йосафата (Говери), за посередництвом представників Українського католицького університету, заступника голови Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ с. Луїзи Цюпи, СНДМ, і голови Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ о. Андрія Стадницького, за особливими стараннями голови Катехитичної комісії Луцького екзархату – о. Терентія Цапчука, ЧСВВ. У цій школі навчалися всі охочі стати катехитами з м. Луцька, м. Рівного, м. Ковеля, м. Дубно, м. Нововолинська, м. Рожища, м. Радивилова,  с. Положева Шацького району та інших куточків Луцького екзархату. Це стало надзвичайним поступом для розвитку катехитичного служіння на Волині та Рівненщині.

Тетяна Сосновська 

ПУБЛІКАЦІЇ

Отець Рафаїл Турконяк: «Переклад Острозької Біблії тривав 30 років»13 липня

Отець Рафаїл Турконяк, архимандрит Студійського уставу, перекладач Острозької Біблії, професор Острозької академії, лауреат...

МЕДІА
Prev Next