АКТУАЛЬНО

«Перспектива об’єднання незворотна і не дискутується», – Глава УГКЦ

П'ятниця, 18 грудня 2015, 10:44
17 грудня 2015 року з ініціативи Блаженнішого Святослава, Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви, в приміщенні Патріархії УГКЦ пройшла зустріч Глави УГКЦ із кліром Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ. З Блаженнішим Святославом у зустрічі брав участь голова Комісії УГКЦ для сприяння єдності між християнами о. Ігор Шабан.

Харківсько-Полтавську єпархію представляли архиєпископ Ігор (Ісіченко), митр. прот. Юрій Бойко, митр. прот. Віталій Зубак (Харків), прот. Іван Лещик (Миколаїв), прот. Ігор Литвин (Полтава), прот. Дмитро Романків (Сватове), о. Леонід Сливканич (Олешки), о. Володимир Червонников (Канів), о. Олег Усов (с. Глушківка на Харківщині), о. Павло Кущ (с. Мурафа на Харківщині), ієромонах Саватій Солом’янюк (м. Київ), о. Федір Сипейкін (Канів).

На початку зустрічі, яка відбувалася в теплій і дружній атмосфері, Блаженніший Святослав розповів про процес обговорення пропозицій, які надійшли від Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ щодо можливості євхаристійного сопричастя та адміністративної єдності з УГКЦ. При цьому він наголосив, що сама перспектива об’єднання незворотна, не дискутується й дістала в УГКЦ одностайну підтримку.

Однак «наступним кроком має стати майбутній спільний пошук моделі єдності, яка при цьому не може бути статичною, але процесом, за якого під дією Святого Духа Церква, як живий організм, має розвиватися та стреміти до щоразу досконалішого рівня інтегрованого життя». При цьому не слід забувати, що весь цей процес пошуку об’єднавчих процесів має бути «абсолютно відкритим та з широким залученням до них священства і мирян». 

Кожен учасник зустрічі мав нагоду висловити свої думки та задати запитання Блаженнішому Святославу. Архиєпископ Ігор відзначив, що об’єднавчий процес, маючи на меті виростання в єдину Київську Церкву її досі поділених частин, покликаний захистити й зберегти духовну спадщину УАПЦ як складову частину спільної християнської спадщини України.

Предстоятель УГКЦ привітав гостей із майбутнім днем пам’яті святого Миколая, Миролікійського, і вручив їм книги, що відображають еклезіологічну концепцію сучасної УГКЦ. Архиєпископ Ігор подякував від імені присутніх за подарунки й вручив Главі УГКЦ публікації, підготовані з ініціативи та за діяльної участі Харківсько-Полтавської єпархії. Учасники зустрічі узгодили головні етапи праці над поєднанням і домовилися про постійні контакти.

На завершення відбулася спільна молитва в каплиці Святого архистратига Михаїла та інших небесних сил безплотних за мир і злагоду в Українській Державі.

 

Департамент інформації УГКЦ
за матеріалами Комісії УГКЦ для сприяння єдності між християнами

ПУБЛІКАЦІЇ

Спосіб молитви: як це – молитися безперестанку?27 червня

У сьомому випуску проєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Глава УГКЦ розпочав серію роздумів про спосіб молитви....

МЕДІА
Prev Next