АКТУАЛЬНО

Подбати про себе у вирі подій: франківській Карітас організував тренінг для журналістів

Вівторок, 24 листопада 2020, 14:16
20 листопада Карітас Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ зібрав журналістів для виїзного тренінгу «Вимкнути режим автопілота: подбати про себе у вирі подій». Тренінг відбувся у резиденції «Синьогора» у с. Гута Богородчанського району Івано-Франківської області. Навчання тривало два дні – 20-21 листопада.

Дводенний тренінг включав у себе як професійні заняття, так і розвантажувальні майстер-класи. У заході взяли участь теле- та радіожурналісти, редактори та кореспонденти друкованих та інтернет-видань Івано-Франківщини.

Тренінг «Журналісти як посередники у суспільному діалозі. Необхідні знання та навички для професійного висвітлення конфліктів» провела журналістка, редакторка та медіатренерка Тетяна Матичак (м. Київ).

Говорили про роль журналістів у 2020 році, про те, як знизити емоційність новин, та що таке дієвий текст.

«Ми зараз переживаємо багато кризових подій одночасно, і пандемія теж до них належить. Тому найоптимальнішим способом висвітлення подій стає конструктивна журналістика. Це соціально-відповідальна журналістика, бо вона надає правдиву інформацію і не фокусується на негативі. А один із видів конструктивної журналістики – журналістика рішень – показує конкретні шляхи рішення проблеми, які можна повторити. Це якраз те, що зараз потрібно людям, щоб отримувати об’єктивну інформацію і водночас не захлинутися негативом і почуттям безвиході», – говорить Тетяна Матичак.

Тренерка продемонструвала техніки розслаблення та способи піклування про себе. Адже журналістів часто переслідує втома від співчуття, а це більше ніж вигорання. Тоді журналіст не може позбутися впливу історій, про які пише, повторно переживає травматичні подій і це впливає на якість роботи та самопочуття.

Також для зниження напруги працівниця Карітасу Міла Спас провела майстер-клас «Валяння вовною». Учасники виготовляли новорічні ялинкові іграшки. Ще одним із розвантажувальних майстер-класів був майстер-клас з живопису. Його провів художник Іван Боднарчук.

«У такий напружений час – пандемія коронавірусу, карантинні обмеження, загальна паніка – виїхати у гори, відволіктися та ще й отримати нові, цікаві знання щодо професійної діяльності – це прекрасна можливість, за що дуже вдячна організаторам – працівникам Карітасу. А майстер-класи з валяння вовною та з живопису – такі необхідні та приємні бонуси», – ділиться враженнями редактор програм Радіо «Дзвони» Мар'яна Стринаглюк.

Тренінг відбувся в рамках проєкту «Долаючи розломи у громадах: від зцілення до співпраці» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та Карітасу Німеччини.

Департамент інформації УГКЦ за матеріалами http://ugcc.if.ua


ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава на свято Богоявлення Господнього20 січня

Просімо, щоб у тих йорданських водах, які ми сьогодні будемо благословляти, загинуло всяке зло, що тримає нас у своїй неволі, і всяка...

МЕДІА
Prev Next